Edo دولت امپراتوری اوبا از Bini پادشاهی

[ad_1]

Edo, دولت, یکی از شهرهای نیجریه (و به خصوص Bini پادشاهی) مشهور است هر دو سطح ملی و بین المللی به عنوان سنگر و استحکامات و ارگ فرهنگی و سنتی میراث. دولت یکی از آفریقا ثروتمندترین فروشگاه آثار هنری. این توضیح داده شده است که آثار مکشوفه از منطقه نمایش داده می شود.

بنین شهرستان در جنوب نیجریه, پایتخت Edo دولت در بنین رودخانه. شهر متصل است و از طریق جاده به لاگوس انیتشا و غربی دلتای نیجر. شهر بنین است که در مرکز یک منطقه مرفه است که در آن لاستیک و روغن پالم yams مانیوک ذرت و چوب تولید می شوند. آن صنایع شامل لاستیک پردازش دیدم فرز و دم. شهر بنین است که این سایت از یک موزه مشهور آن مجموعه بزرگی از عتیقه کنده کاری و محلی دیگر هنرهای تزئینی. دانشگاه بنین (1970) نیز در اینجا قرار دارد.

از لحاظ تاریخی یک مرکز مهم برای تجارت عاج و فلفل شهر بنین بود که مرکز پادشاهی قدرتمند بنین از قبل از قرن 15 به اواخر قرن 19 است. بنین را صنعتگران اشاره شد برای چوب و عاج کنده کاری و ریخته گری برنز. بازدید کنندگان اروپایی در قرن 15 شگفت زده شد بنین شهر معماری و فیزیکی طرح و آن را در مقایسه مطلوب به اروپا بهترین شهرستانها. خیلی از شهر بنین هنری میراث از دست داده بود در سال 1897 که اسیر شهر و ضبط بسیاری از آن آثار.

پادشاهی بنین دولت از غرب آفریقا است که رونق از 15 تا قرن 17. پایتخت آن بود شهر بنین در حال حاضر روز, نیجریه. تاسیس شده توسط Edo یا بینی مردم در قرن 12th آن حکومت توسط یک خط از پادشاهان (obas) که در اصل جنگ رهبران اما بعد فرض بیشتر شخصیت های مذهبی. میزان پادشاهی نامشخص است اما احتمالا کنترل بسیاری از جنوب نیجریه در آن اوج.

یکی از با نفوذ ترین obas بنین شد Ewuare که حکومت پادشاهی از حدود 1440 به 1470. Ewuare به طور چشمگیری افزایش قلمرو کنترل شده توسط پادشاهی تقویت دولت مرکزی و تاسیس یک سیستم primogeniture که تحت عنوان اوبا عبور خواهد از پدر به پسر. او نیز به فکر راه اندازی یک سری از استحکامات اطراف پایتخت است.

در طول سلطنت Ewuare پسر Ozolua که در خدمت به عنوان اوبا از حدود 1480 به 1504 بنین توسعه متقابلا سودمند تجاری و روابط دیپلماتیک با پرتغال. برخی از شواهد نشان می دهد که Ozolua پسر و جانشین Esigie ممکن است گفتاری و خواندن پرتغالی. از 16th از طریق قرن 18 انگلستان معامله با بازرگانان اروپایی, در روغن پالم و عاج و فلفل و منسوجات. بنین نیز در بخشی از تجارت برده اگر چه بعد از اوایل قرن 16 پادشاه اجازه تنها بردگان زن صادر شود. در قرن 18, فرانسوی, پرتغالی و هلندی معامله گران باز بنادر و تجارت پست در امتداد Beninese coast, تبادل سلاح برده است.

به عنوان حامی هنر, obas حمایت از ایجاد برخی از بنین معروف ترین کار هنری. برنج نقش برجسته که در اصل در قصر دیوار به تصویر کشیدن صحنه های از زندگی در دادگاه obas. سنتی برنز تشریفاتی طلا و جواهر از پادشاهی که دست بازیگران و, بسیار دقیق در نظر گرفته شده است به یکی از بهترین دستاوردهای هنر آفریقا.

قدرت پادشاهی بنین کاهش یافته و در قرن 18 و 19. این کشور ضمیمه شد به نیجریه در سال 1897 مستعمره فرانسه در غرب آفریقا در سال 1904 و در نهایت به دست آورد استقلال به عنوان جمهوری بنین در سال 1960. با وجود این تغییرات obas هنوز انجام اداری و تشریفاتی توابع به 21.

Edo کشور شده و بسیاری از سایت های گردشگری فرهنگی, تاریخی و هنری ارزش در بسیاری از دولت های محلی مناطق از دولت است. سناتور (پروفسور) Osunbor متوجه اهمیت گردشگری و توریستی و معتقد است که تنها به درستی متمرکز شده و نتیجه محور دولت هیئت مدیره گردشگری را فشار اولیه از فراوان گردشگری امکانات به آگاهی عمومی است.

نگاهی به یک تور به بازدید از پادشاهی کهن. امپراتوری اوبا بینی که در آن شما لذت بردن از سفر خود را.

[ad_2]