۹ هزار کردستانی مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

[ad_1]

برهان صلواتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این استان ۱۳ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری طرح حمایت دولت از واحدهای آسیب دیده براثر شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند که ۹ هزار نفر از این افراد مشمول دریافت بیمه بیکاری شده‌اند.

وی اضافه کرد: لیست این افراد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تامین اجتماعی اعلام و این سازمان نیز در سه مرحله کمک معیشت دولت ویژه‌ ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ را به عنوان حقوق بیکاری آنان پرداخت کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ۱۲ و ۱۶ میلیون تومانی نیز از خدمات دولت به کارآفرینانی که کسب و کارهای آنان بر اثر شیوع این ویروس آسیب دیده،  است، افزود: تاکنون ۲۴ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۱۵۸ واحد پرداخت شده تا کارآفرینان بتوانند اشتغال موجود در کسب و کار خود را حفظ کنند.

وی یادآور شد: ۶ هزار و ۲۳۹ فقره پرونده ویژه پرداخت تسهیلات حمایتی دولت از کسب و کارهای آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا به مبلغ ۹۳ میلیارد تومان نیز تشکیل و از سوی دستگاه‌های اجرایی متولی به بانک‌های عامل معرفی شده است.

بر اساس آخرین گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا ظهر پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۷۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسید.

[ad_2]

Source link