۹۵میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده در کهگیلویه وبویراحمد پرداخت شد

[ad_1]

محمد غفاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۶۷ میلیارد ریال به شهرداری ها،۲۰میلیارد ریال به دهیاری ها،پنج میلیارد و۲۰۰ میلیون  ریال به روستاهای بدون دهیاری و سه میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال به مناطق عشایری کهگیلویه وبویراحمد پرداخت شده است.

وی بیان کرد:این پرداخت ها با هدف توسعه مناطق شهری،روستایی و عشایری به شهرداریها،دهیاری ها وفرمانداری های استان انجام گرفته و تا پایان سال ادامه می یابد.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۱۷ شهرداری و حدود ۵۵۰ دهیاری است.

مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انتشار ویروس کرونا و راکد بودن بسیاری از کسب و کارها تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های جدید مانند واحدیابی کسب و کارها و شناسایی ظرفیت مالیات گیری از واحدهای مسکونی اجاره ای از اولویت های امسال برای کسب درآمدهای مالیاتی است.
غفاری افزود: دستگاه های نظارتی، قضایی و انتظامی کهگیلویه وبویراحمد می توانند  در زمینه وصول مالیات املاک اجاره ای به امور مالیاتی کمک کنند.
 غفاری ابراز داشت:بخشی از املاک اجاره ای استان سالانه مالیات پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: طبق قانون ماده ۵۳قانون مالیات های مستقیم ۲۵درصد از درآمد املاک اجاره ای برای استهلاک ساختمان و تعهدات مالک مشمول مالیات نمی شود.
غفاری گفت که طبق ماده ۱۳۱ قانون مالیات های مستقیم کرایه املاک اجاره از یک تا ۵۰۰میلیون ریال ۱۵درصد و از ۵۰۰ تا یک میلیارد ریال ۲۰درصد و بیش ازاین میزان ۲۵درصد مشمول مالیات می شوند.

در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۵۰ هزار مؤدی حقیقی و حقوقی فعال وجود دارد.

این استان با هشت شهرستان بیش از ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link