۹۲۰ زندانی در قزوین از مرخصی یک ماهه بهره‌مند شدند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسین کثیرلو روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: ۱۴ نفر از این زندانیان از مددجویان زن بودند که با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و ضرورت حفظ سلامت آنها و پرسنل سازمان زندان‌ها از بخشنامه رییس قوه قضاییه برای اعطای مرخصی بهره مند شدند.
وی با تاکید بر اینکه مجازات زندان برای مجرمان خطرناک، مزاحمان نوامیس، سارقان، اشرار و برهم زنندگان امنیت ضروری است، گفت: باید از سازوکارهای پیش بینی شده در قانون کاهش مجازات حبس برای کسانی که جرائم سبک مرتکب شده اند و سابقه ندارند استفاده کرد.
معاون حقوق شهروندی رییس کل دادگستری قزوین به نقش موثر مجازات‌های جایگزین حبس در کاهش یا تکرار نشدن جرم اشاره کرد و بیان داشت: در صورتی که از مجازات‌های جایگزین حبس به شکل مناسب استفاده شود به طور حتم می‌تواند در کاهش جرم، موثر واقع شود.
وی گفت: جایگزین کردن حبس حتما به نفع جامعه بوده و برای مرتکبان اعمال مجرمانه نیز مفید است زیرا از یک‌سو باعث می‌شود در هزینه‌ای که صرف نگهداری بیهوده این‌گونه افراد در زندان‌ها می‌شود، صرفه‌جویی شده و از دیگر سو امکان بدآموزی آنها از زندانیان باسابقه از بین برود.
این مسوول قضایی افزود: از دیگر سو با اعمال این مجازات،  احتمال متنبه شدن افراد و بازنگری آنها نسبت به خود، افزایش پیدا ‌می‌کند که این تغییرات همواره از خواسته‌های مهم مقامات ارشد نظام است.

[ad_2]

Source link