۸۰ درصد حقوق دولتی معادن طلای تکاب در این شهرستان هزینه شود

[ad_1]

آیدین رحمانی روز یکشنبه در جلسه توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته که به صورت ویدئو کنفرانس با معاون امور عمرانی وزیر کشور برگزار شد ، با اشاره به عقب‌ماندگی‌های تکاب در حوزه های مختلف افزود: با وجود فعالیت ۲ معدن بزرگ طلا در این شهرستان، حقوق قانونی و دولتی این معادن در منطقه هزینه نمی شود و ما از وزارت کشور می خواهیم این مساله را با جدیت پیگیری کند تا این اعتبار برای توسعه تکاب تخصیص یابد.

وی، مشکل راههای ارتباطی را از جمله مشکلات شهرستان تکاب عنوان کرد و ادامه داد: با توجه ویژه به توسعه راههای ارتباطی شهرستان تکاب ضمن کمک به روند توسعه این شهرستان ، گردشگری این منطقه نیز رونق خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار ویژه برای توسعه شهرستان تکاب شد و اضافه کرد: در راستای اجرای طرح توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته، شهرستان تکاب در حوزه گردشگری رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

بر اساس اهداف سند توسعه ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قراردادی مشترک بین وزارت کشور و سازمان بسیج سازندگی در خصوص توسعه اقتصادی و رونق اشتغال در این مناطق امضا شده است که شهرستان تکاب در آذربایجان غربی جزو این شهرستان‌ها به شمار می رود.

تکاب در جنوب شرقی آذربایجان غربی قرار دارد.

[ad_2]

Source link