۷۶۸ نفر از اهالی فرهنگ و هنر کردستان متقاضی مسکن ملی هستند

[ad_1]

عبیدالله رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بدنبال پیگیری‌ها و توافقات انجام شده میان وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی، امکان اجرای طرح اقدام ملی برای اهالی فرهنگ،  هنر،  رسانه و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس شرایط و قوانین تعیین شده، فراهم شد.

وی اضافه کرد: از ۲۵ مرداد تا چهارم شهریور امسال متقاضیان واجد شرایط فرصت داشتند مشخصات خود را به روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور ثبت نام اولیه در این طرح ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: بعد از فراخوانی که در استان اعلام شد طی مدت تعیین شده، ۷۶۸ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی استان برای بهره‌مندی از طرح مسکن ملی اقدام کردند.

رستمی یادآور شد: لیست متقاضیان ثبت‌نام در طرح ملی مسکن در بخش فرهنگ، هنر و رسانه استان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و مابقی اقدامات مربوط به ثبت نام در وزارتخانه انجام می‌شود.

شرایط بهره مندی از این طرح اینکه متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از فروردین ۸۴ به بعد) بوده و از ۲۲ بهمن سال ۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

متقاضی متاهل و یا سرپرست خانوار و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن و  دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر شرایط شرکت در این طرح است.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه)، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه و توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی  از دیگر شرایط بهره‌مندی از این طرح است.

[ad_2]

Source link