۶ قلاده روباه در منطقه سرشیو مریوان تلف شد

[ad_1]

ابراهیم همت‌بلند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو گزارش‌های رسیده مبنی بر مشاهده لاشه چند روباه در منطقه سرشیو همکاران محیط زیست، مرکز بهداشت و دامپزشکی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی دقیق از منطقه همکاران مشاهده کردند تعداد ۶ قلاده روباه تلف شده بودند و باتوجه به اینکه چند لاشه از این روباه‌ها سالم مانده و هنوز تجزیه نشده بود دامپزشکان به منظور تشخیص احتمالی بیماری هاری از مغز این روباه ها نمونه برداری کرده و برای مشخص شدن علت اصلی مرگ آنها نمونه‌ها را به مرکز استان ارسال کردند.

رییس اداره محیط زیست مریوان یادآور شد: باتوجه به مشاهده لاشه چند موش صحرایی در معده روباه‌های تلف شده فرضیه ما بر این است که این روباه ها در اثر خوردن موش های صحرایی تلف شده باشند.

وی اضافه کرد: موش های صحرایی نیز به دلیل خوردن سموم کشاورزی که کشاورزان در زمین‌های زراعی و باغی خود برای مقابله با این آفات و جانوران استفاده می‌کنند، مسموم شده و همین مسمومیت موش‌ها باعث تلف شدن روباه ها شده است.

همت بلند با بیان اینکه علت اصلی مرگ روباه ها تا هفته آینده مشخص شده و نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد، تاکید کرد: باتوجه به احتمال بیماری هاری و  شیوع ویروس کرونا و احتمال سرایت آن از طریق حیوانات وحشی روستائیان عزیز از نزدیک شدن به حیوانات وحشی و دست زدن به لاشه های تلف شده خودداری کنند.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۷۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

[ad_2]

Source link