۳۱۴ سرویس بهداشتی و حمام در مهمانشهر تربت‌جام به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی روز سه شنبه در افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگاران گفت: برای بهره برداری این تعداد سرویس بهداشتی و حمام که در فضای داخلی ساختمان مسکونی مهاجرین خارجی ساخته شده هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

محمد تقی هاشمی افزود: خیریه سیدالشهدا (ع ) و گروههای جهادی ایرانی و افغانستانی در این امر خیر و خداپسندانه سهیم بوده‌اند.

وی به مشکلات بیمه ای برخی از اتباع خارجی استان خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد: با پرداخت ۲۵ میلیارد ریال جمعیتی افزون بر دو هزار و ۵۰۰ نفر از مهاجران خارجی استان خراسان رضوی بیمه شده و تحت پوشش خدمات مختلف بیمه‌ای قرار گرفتند.

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: باتوجه به فضای محدود برخی از واحدهای مسکونی اتباع و مهاجران کشور افغانستان در مهمانشهر تربت جام، واحدهای مسکونی پیش بینی شده از ۲۸ مترمربع به ۶۵ متر مربع در حال افزایش است که گروههای جهادی عملیات ساخت و بازسازی را شروع کرده اند. 

هاشمی به مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: ساکنان مهمانشهر تربت جام جزء اقشار آسیب پذیر و نیازمند هستند که به کمک های مومنانه نیاز دارند.

وی ادامه داد: با مساعدت خیرین، سه کارگاه تولیدی با رویکرد صادرات در مهمانشهر تربت‌جام فعال شده که نقش به سزایی در اشتغالزایی خانواده‌های این فضای اردوگاهی داشته است.

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: مهمانشهر اتباع خارجی کشور افغانستان که در شهرستان تربت جام و در نزدیکی مرز افغانستان واقع شده در محافل بین المللی از جایگاه خاصی برخوردار است ولی امکانات موجود در آن درخورشان اتباع و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که باید به همت خیرین و نیکوکاران این مکان ساماندهی شود.

هم اکنون بیش از چهار هزار نفر از امکانات بهداشتی، آموزشی اردوگاه مهمانشهر تربت جام برخوردار هستند.

مهمانشهر اتباع کشور افغانستان در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر تربت جام در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار و گنجایش اسمی ۱۵ هزار نفر در سال ۱۳۷۳ توسط دولت جمهوری اسلامی ایران ساخته شد.

شهرستان تربت جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link