۲ هزار و ۲۰۰ تن سهمیه شکر به چهارمحال و بختیاری تخصیص یافت

[ad_1]

حسن شمسی‌پور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص تصمیمات جدید ستاد تنظیم بازار این استان افزود: از این میزان شکر، ۳۵۰ تن سهمیه مصرف خانوار و یک هزار و ۸۵۰ تن سهمیه صنف و صنعت است.

وی، قیمت مصوب هر کیلو شکر بسته‌بندی بخش خانوار را هشت هزار و ۷۰۰ تومان و شکر بسته‌بندی بخش صنف و صنعت را ۶ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که به واسطه تغییر گروه ارزی از نرخ ثابت به نرخ نیمایی شاهد چندگانگی قیمت شکر در استان هستیم ،که تشدید نظارت‌های بازرسان این سازمان مانع از سوء‌استفاده از این وضعیت می‌شود.

شمسی‌پور همچنین قیمت مصوب هر کیلوگرم شیر با چربی ۳.۲ درصد چربی درب کارخانه را ۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: افزایش قیمت شیر بر روی سایر محصولات لبنی نیز تاثیر دارد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در خصوص سبوس گندم نیز مقرر شد تا هر کیلوگرم سبوس به قیمت یک هزار و ۴۰۰ تومان به کارخانجات تحویل داده شود و قیمت مصوب مرغ از روز شنبه، ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

شمسی‌پور با بیان اینکه نانوایی‌های ملزم به نصب میزان سهمیه، قیمت هر قرص نان و روزهای تعطیلی خود هستند، افزود: چنانچه مردم تخلفی در این خصوص مشاهده کردند مورد را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، ۴۳ هزار واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری فعال است و در این واحدها بیش از ۱۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.

[ad_2]

Source link