۲ هزار عدد ماسک بین عزاداران قصرشیرین توزیع شد

[ad_1]

مرادعلی تاتار روز شنبه در حاشیه برگزاری آیین تاسوعای حسینی و در آستانه سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال آیین های عزاداری محرم با وجود محدودیت های ناشی از بیماری کرونا با شور و شعور حسینی برگزار شد.
وی اظهار داشت: پروتکل های بهداشتی به خوبی توسط هیات های عزاداری اجرا شد و نمایشی زیبا از اقتدار  به رهنمودهای ولایت فقیه در این آیین ها بود.
او ادامه داد: امروز همزمان با آیین های عزاداری تاسوعای حسینی تمامی موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی از سوی سینه زنان و زنجیرزنان با استفاده از ماسک برای حفاظت در برابر بیماری ویروسی کرونا و انتشار این ویروس از سوی عزاداران رعایت می شود.

                                 

تاتار گفت: تاسوعا روز خاصی در فرهنگ شیعه است و در این روز عزاداران با برپایی هیات های عزاداری در سوگ علمدار کربلا اشک ماتم می ریزند.
وی با بیان اینکه تاسوعا منتسب به حضرت عباس (ع) است اضافه کرد: حضرت ابوالفضل العباس(ع) درس ایثار، فداکاری و مهم تر از همه ولایت مداری را به دنیا نشان داد. او ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا درس بزرگی است که باید از واقعه عاشورا گرفت.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد که و نزدیکترین نقطه کشورمان به کربلای معلا است.

[ad_2]

Source link