۲۷ میلیارد ریال به بازسازی راه‌های عشایری خراسان رضوی اختصاص یافت

[ad_1]

محمد نبوی‌ فرد عصر چهارشنبه در بازدید از مناطق عشایری شهرستان سبزوار افزود: از محل این اعتبارات که به صورت اوراق است راه‌های عشایری پنج شهرستان خراسان رضوی که در سیلاب‌های دوسال گذشته آسیب دیده است مرمت و بهسازی می‌شود.
وی ادامه داد: طول راه‌های عشایری خراسان رضوی سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر است که این راه‌ها خاکی است و بر اثر وقوع سیلاب‌های فصل بهار دچار خسارت می‌شود.  
مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی گفت: پنج میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال از  مجموع این اعتبارات به بازسازی راه‌های عشایری بخش روداب این شهرستان اختصاص یافته است.
طبق سرشماری سال ۱۳۸۷ بیش از هفت هزار خانوار عشایری خراسان رضوی با ۳۵ هزار نفر جمعیت در قالب ۳۵ طایفه در این استان زندگی می‌کنند که ۵۱ صدم درصد جمعیت خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند.

عشایر خراسان رضوی با تولید سالانه ۱۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۷ هزار تن فراورده‌های دامی شامل شیر، روغن، پشم، کرک و کود حیوانی و ۴۱ هزار و ۸۰۰ متر مربع صنایع دستی شامل گلیم، قالیچه، فرش و تابلو فرش نقش به سزایی در اقتصاد خراسان رضوی ایفا می‌کنند.
با اینکه عشایر خراسان رضوی کمتر از یک درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری این استان را تشکیل می‌دهند اما ۱۵ درصد دام منطقه را در اختیار دارند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link