۲۰ شبه‌نظامی وابسته به حفتر در حمله نیروهای دولتی لیبی کشته شدند

[ad_1]

به گزارش آناتولی، مصطفی المجعی، سخنگوی عملیات «برکان الغضب» دولت وفاق ملی لیبی با اعلام این خبر افوزد: در حمله هوایی نیروهای دولتی به حومه شهر سرت در شمال شرق کشور ۲۰ شبه نظامی وابسته به خلیفه حفتر کشته شدند.

وی افزود: در این حمله همچنین بیش از ۱۵ خودروی نظامی شبه نظامیان نیز منهدم شده است.

رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین؛ روسای جمهور ترکیه و روسیه در ۸ ژانویه طی دیداری در استانبول، خواستار برقراری آتش‌بس در لیبی شده و طرف‌های درگیر در این کشور را به مذاکره برای دستیابی به صلح دعوت کردند.

نشست ۱۳ ژانویه هیئت‌های ترکیه، روسیه و طرف‌های درگیری در لیبی در مسکو نیز بدون نتیجه پایان یافت و خلیفه حفتر بدون امضای توافق‌نامه، این شهر را ترک کرد. به گفته خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت وفاق ملی لیبی، امارات متحده عربی مانع آتش‌بس میان طرفین شده است.

روز یکشنبه ۱۹ ژانویه کنفرانس برلین برای حمایت از تلاش‌های سازمان ملل به منظور برقراری آتش‌بس و صلح پایدار در لیبی برگزار شد.

شبه نظامیان ژنرال خلیفه حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن و برخی کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌اند.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

[ad_2]

Source link