۱۰ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان رضوی جویای کار هستند

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین حسین معصومی روز چهارشنبه در مراسم دیدار با خانواده‌های شهدا در تایباد افزود: رفع مشکلات حوزه مسکن خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز از مهمترین اولویت‌های این اداره در سال جاری است که با پیگیری های انجام شده زمینی به مساحت چهار هزار و ۴۰۰ متر مربع برای ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی ایثارگران در شهرستان مشهد در نظر گرفته شده و در شهرستان نیشابور نیز ۳۰۰ واحد مسکونی برای این قشر در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۵ درصد از تک مزارهای شهدای استان ساماندهی شده و توسعه و به سرانجام رساندن گلزار شهدای استان در اولویت بعدی می‌باشد.

مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: این مهم با همکاری شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران استان در حال انجام است و تعامل خوبی بین دستگاه‌های اجرایی در این زمینه وجود دارد.

وی از راه‌اندازی کارخانه رب شاهد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این کارخانه بعد از چند سال تعطیلی تابستان امسال فعالیت خود را از سر می‌گیرد که نقش بسزایی در اشتغال فرزندان خانواده شهدا و ایثارگران استان خراسان رضوی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین معصومی ادامه داد: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون طی سه مرحله اقلام کمک معیشتی بین خانواده‌های جانبازان زیر ۲۵ درصد توزیع شده و برای جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی نیز علاوه بر آن اقلام بهداشتی در نظر گرفته شده است.

شهرستان تایباد ۱۲۴ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

استان خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۶۰ شهید، ۴۲ هزار جانباز و ۳۳۰۰ آزاده دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link