۱۰۰۰ خودرو از اتوبان تهران – ساوه برگشت داده شدند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رباط کریم، منصور سالکی عصر شنبه افزود: با شروع طرح فاصله گذاری اجتماعی (از یک هفته قبل) تاکنون بیش از ۵۴۰ هزار خودرو در اتوبان تهران – ساوه تردد داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: روزانه ۲۴ هزار خودرو غیربومی از محورهای مواصلاتی به شهرهای خود بازگردانده و ۲۹۵ مورد مشمول اعمال قانون جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می شوند.

فرماندار رباط کریم با توجه به مطلوب بودن طرح فاصله گذاری اجتماعی تصریح کرد: سختگیری و محدودیت های اجرا شده با هدف مقابله با اپیدمی ویروس کرونا انجام شده است.

سالکی گفت: خط قرمز فرمانداری شهرستان رباط کریم حفظ سلامت مردم است و با هیچ متخلفی تعارف نداریم.  

به گزارش ایرنا،  شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران وأقع شده است این شهرستان از شمال به شهرستان شهریار از جنوب به شهرستان های ری و اسلامشهر از شرق به شهرستان بهارستان و از غرب به شهرستان زرندیه از توابع استان مرکزی محدود می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۵ هزار و ۷۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۵۵هزار و ۷۴۳ مورد رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۹ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۳۴۵۲ نفر رسید.

وی گفت: چهارهزارو ١٠٣ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

جهاتپور ادامه داد: مردم برای خوداظهاری غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

[ad_2]

Source link