یونیسف: ۲.۴ میلیون کودک یمنی دچار سوء تغذیه می‌شوند

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فرانسه،  یونیسف نسبت به افزایش ۲۰ درصدی شمار کودکان زیر ۵ سال که دچار سوء تغذیه می‌شوند، هشدار داده است.

«ساره بیسولوو» نماینده یونیسف در یمن گفت: اگر کمک‌های فوری دریافت نکنیم، این کودکان در معرض گرسنگی قرار گرفته و شمار زیادی از آن‌ها جان خود را از دست خواهند داد.

بیسولوو افزود: یونیسف بارها اعلام کرده که یمن بدترین مکان برای کودکان در سطح جهان است و این وضعیت بهبود نمی‌یابد.

بر اساس اعلام یونیسف، حدود ۷.۸ میلیون کودک اکنون از تحصیل محروم هستند که این امر آن‌ها را با خطر بیکاری و جذب شدن در گروه‌های مسلح و ازدواج در سنین پایین مواجه کرده است.

پیش‌تر نیز «ینس لارکیه» سخنگوی هماهنگ‌کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات مالی خود عمل کنند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

[ad_2]

Source link