گزارش از ضدعفونی مدارس در تهران

[ad_1]

به گزارش روز شنبه  ایرنا مدارس تهران از امروز با ارایه پروتکل های بهداشتی بازگشایی شد و شهرداریهای مناطق تهران برای ضدعفونی مدارس همکاری داشتند؛ شست و شو و ضد عفونی سرویس های بهداشتی، دیوارها و نیمکت ها از جمله فعالیت هایی بود که شهرداری های مناطق انجام داده‌اند.

ضدعفونی مدارس شمال شرق تهران 
«حمیدرضا فرخی» معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ افزود: به منظور سلامت و بهداشت فردی و اجتماعی دانش آموزان در روزهای شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی شستشوی حدودا ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترطول انهار جلوی مدارس، نظافت و رفت روب ۸۵ هزار مترمربع  فضای داخل و خارج مدارس، شستشوی حدود پنج هزار و ۴۰۰ مترمربع از کلاس‌ها، سرویس های بهداشتی، حیاط مدرسه، دیوارها، پیاده روهای اطراف مدارس، بازپیرایی و احیا فضای سبز داخلی و بیرونی، رفع موانع و مشکلات داخلی و خارجی مدارس و اهدا گل و گلدان در مدارس اجرایی شد.
وی از اجرای طرح ضدعفونی ۱۰۰ مدرسه منطقه ۴ خبر داد و گفت: با توجه به دستورالعمل های بهداشتی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه نسبت به ضدعفونی کلاس ها، سرویس های بهداشتی و فضاهای عبور و مرور دانش آموزان اقدام شد.
معاون خدمات شهری منطقه۴ در ادامه گفت: عملیات مذکور در مدارس منطقه ازجمله دبیرستان های نام آوران، دختران مهدیه، مدارس استثنایی باغچه بان، دخترانه تزکیه، عباس وزان، پیش دبستانی مهندس نفر انجام گرفته است.

اهدا دو هزار ماسک به کلاس اولی های منطقه سه
«کاظم کمالی نسب» معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه اظهار داشت: روزهای پیش از بازگشایی مدارس، ضدعفونی کلاس ها، راهروها، حیاط، سرویس های بهداشتی و… و. مدارس به ویژه مدارس ابتدایی با جدیت انجام شد تا با آغاز سال تحصیلی کادر مدارس، دانش آموزان و والدین اطمینان خاطر از حضور عزیزانشان بر روی نیمکت های علم و دانش داشته باشند.                    
به گفته وی، دو هزار ماسک به دانش آموزان کلاس اولی در روز اول مدرسه اهدا شد.  

ضدعفونی فضای ۴۰ مدرسه  ابتدائی منطقه ۱۳ تهران 
«مرتضی رحمان زاده»، شهردار منطقه ۱۳ در این خصوص افزود : در مبانی اسلام مهم ترین موضوع، بحث تربیت و تعلیم است و توجه به این مهم وظیفه همه جوامع اسلامی است و باید همه تلاش خود را در این زمینه انجام دهیم چرا که هر قدر در حوزه تعلیم و تربیت بهتر و عمیق تر حرکت کنیم آینده جامعه بهتر و همراه با آسایش و آرامش و معنویت بیشتری خواهد بود.
وی گفت : تعاملات کاری  خوب و مناسبی بین  شهرداری منطقه و آموزش و پرورش وجود داشته و همواره شهرداری منطقه، فعالیت های مختلفی را درزمینه امکانات تفریحی و ورزشی، زیباسازی، حمل ونقل شهری انجام داده است که این روند نیز همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به بازگشایی مدارس، فضای ۴۰ مدرسه در مقطع ابتدائی منطقه  ضد عفونی و پاکسازی  و اقدامات مختلفی شامل رسیدگی به وضعیت نگهداشت فضای مدارس در جهت مقابله با ویروس کرونا، رسیدگی به وضعیت نگهداشت فضای مدارس، نظافت و رفت و روب حیاط و معابر منتهی به مدارس انجام شد.

آماده سازی مدارس جنوب شهر
«محسن فریدی» معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۹ تهران در اینباره گفت: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در بین دانش آموزان ۱۲ هزار ماسک و ۳ هزار ژل ضدعفونی کننده در ۸۶  مدرسه ابتدایی محدوده این منطقه توزیع شده است.
همچنین محوطه کلیه کلاس های مدارس ابتدایی و سرویس های بهداشتی آن ها قبل از بازگشایی شستشو و ضدعفونی شد.

 

[ad_2]

Source link