کرونا جشنواره عناب سیمرغ را تعطیل کرد

[ad_1]

جشنواره عناب از سال ۹۶ به صورت سالانه در سیمرغ برگزار می شد. 

مجتبی حبیب نژاد روشن دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون ۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان بستری هستند و طی روزهای اخیر بیمار مشکوک به کرونا و فوتی نداشته ایم.

وی گفت : خوشبختانه نظارت های مستمر بر بازار و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم به کاهش شیوع ویروس و ابتلای به بیماری کووید-۱۹ در سطح این شهرستان انجامیده است که امیدواریم شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دهند.

بر اساس آمار رسمی ، از آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷۱ نفر از شهروندان سیمرغی به بیماری کووید – ۱۹ مبتلا و پس از بستری و درمان ۶۹ نفر ترخیص شده اند.

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه بازار روز این شهرستان هم که هر هفته یکشنبه در محیطی باز برگزار می شد از این هفته با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی باز شده است ، گفت که بازگشائی سالن های پذیرایی ، استخر و باشگاه های ورزشی هم با تعریف پروتکل های سختگیرانه در حال انجام است.

حبیب نژاد یکی از دلایل کاهشی شدن شیوع کرونا در سیمرغ را علاوه بر رعایت خوب شهروندان ، بازرسی ها محسوس و نامحسوس روزانه برشمرد و افزود : خوشبختانه دستگاه های خدمات رسان ، بازاری ها و اماکن عمومی رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستان را رعایت می کنند.

وی با تاکید بر این که پروتکل های بهداشتی برای مدارس و حفاظت از سلامتی دانش آموزان هم به صورت سختگیرانه و جدی در سیمرغ در حال اجرا است ، گفت: به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و مبتلا شدن دانش آموزان به این ویروس طرح کنترل ورود دانش آموزان از مبداء به مقصد و همچنین برعکس در حال انجام است.

فرماندار سیمرغ افزود : خوشبختانه مدارس شهرستان با رعایت خوب پروتکل های بهداشتی کارشان را شروع کرده اند و در حال حاضر هیچگونه کمبودی ماسک و مایع های ضدعفونی کننده هم در این مراکز آموزشی وجود ندارد.

[ad_2]

Source link