کاهش ۵۰ درصدی رعایت موازین بهداشتی در استان مرکزی

[ad_1]

دکتر محمد جمالیان روز دوشنبه در آیین رونمایی از تجهیزات پزشکی اهدایی خیرین حوزه سلامت  به بیمارستان امام خمینی(ره) محلات افزود: تالارهای پذیرایی به طور رسمی بازگشایی شدندو لازم است مردم  در صورت شرکت در این مجالس فاصله گذاری هوشمند و بهداشت فردی را رعایت کنند.
وی بیان کرد: تالارها به دلیل حضور افراد بسیار، فضای بسیار خوبی برای انتقال سریع ویروس کرونا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک  تصریح کرد: بیماری کووید ۱۹ در کشور ریشه کن نشده است و بیماران سرپایی مبتلا به کرونا  در استان رو به افزایش است و برای ۲ هفته تا یک ماه آینده وضعیت خوبی پیش بینی نمی‌شود.
جمالیان اضافه کرد:کادر درمان مدت پنج ماه درگیر مبارزه با بیماری کرونا است و توانایی روزهای نخستین برای مبارزه و درمان  این بیماری را ندارد.
وی گفت: قرمز شدن وضعیت استان‌های همجوار زنگ خطری برای استان مرکزی است و شازند به دلیل مهاجر پذیر بودن از استان خوزستان سبب دغدغه مسئولان استان شده است.
جمالیان گفت: مسئولان و کادر درمانی با همکاری مردم در رعایت مسائل بهداشتی در محلات توانستند شیوع ویروس کرونا در این شهرستان را به خوبی کنترل کنند.
وی اظهار داشت: پنج مادر باردار مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) محلات توانستند نوزادان سالم به دنیا آورند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: در هفته های اخیرمحلات به دلیل کاهش رعایت فاصله‌گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشت فردی از وضعیت سفید به زرد تغییر یافته است.
جمالیان با اشاره به بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) محلات گفت: به دلیل کمکهای خیرین این شهرستان این مرکز بستری از نظر امکانات و تجهیزات در وضعیت خوبی است.

وی ادامه داد: خیرین محلات تاکنون ۴۵ میلیارد ریال به حوزه سلامت این شهرستان کمک کردند.

براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، تاکنون ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شدند و هشت هزار و ۹۵۰ بیمار جان خود را از دست دادند.
محلات در جنوب استان مرکزی دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است. 
 
 

[ad_2]

Source link