کاهش درآمدهای نفتی مشکلات ایالت‌های نفت‌خیز آمریکا را افزایش داد

[ad_1]

به گزارش چهارشنبه رویترز، بهای نفت افت شدید و پرشتابی را تجربه کرده و گنجایش تانکرها و انبارهای نفتی سراسر دنیا به دلیل کاهش تقاضا تکمیل شده و خریداری ندارد.
قیمت هر بشکه نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت (WTI) برای تحویل در ماه می، در جریان معاملات روز دوشنبه بازارهای جهانی، بزرگ‌ترین سقوط روزانه خود را تجربه کرد و با ۳۱۶ درصد کاهش به منفی ۳۹ دلار و ۵۵ سنت رسید.
این در حالی است که مهمترین انبار ذخیره نفت آمریکا که در «کاشینگ» ایالت اوکلاهما قرار دارد، تکمیل شده و ظرفیت اضافی ندارد. به همین دلیل، سرمایه‌گذاران آمریکایی وادار شدند تا نفت را در قیمت منفی به حراج بگذارند.
مقام‌های اوکلاهما دوشنبه اعلام کردند که حدود ۴۱۷ میلیون دلار کسری بودجه ایجاد شده است که باعث می‌شود این ایالت از صندوق ذخیره خود پول برداشت کند.  
آنها پیش‌بینی کردند که کل درآمد آنها در سال آینده مالی که ۲ ماه دیگر آغاز می‌شود به ۶.۸۸ میلیارد دلار کاهش ‌یابد. این رقم ۱.۳۶ میلیارد دلار کمتر از برآوردهای ماه فوریه است.
  «دیوید هیچکاک» از تحلیلگران اقتصادی آمریکا گفت هر چند برخی از ایالت‌های نفتی ذخایر بسیار عظیمی دارند اما کاهش تولید باعث کسری بودجه و سرانجام خالی شدن سریع انبارهای نفتی می‌شود.
«جو موریست» مدیر بودجه ایالت داکوتای شمالی اظهار داشت مالیات‌های نفتی حدود ۲۵ درصد از درآمدهای عمومی را تشکیل می‌دهد و سایر مالیات‌های مهم نیز «ارتباطی قوی با بخش نفت و گاز» دارند.  
وی یادآوری کرد که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با کاهش بهای نفت مالیات بر فروش در این ایالت ۴۰ درصد کاهش داشت.
«گلن هگار» حسابرس کل ایالت تگزاس نیز گفت: این وضعی بی‌سابقه و نگران‌کننده است. اگر تقاضای نفت برای مدتی طولانی پایین بماند و عرضه در حد اشباع باشد ظرفیت ذخیره‌سازی تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفته و تگزاس از این جهت بیشترین تاثیر منفی را تجربه خواهد کرد.
«جان سفالیو» از تحلیلگران آمریکایی هشدار داد که اگر وضع جاری ادامه داشته باشد رتبه اعتباری ایالت‌های نفتی همچون آلاسکا، وایومینگ و تگزاس بشدت کاهش یابد.
بودجه آلاسکا در میان ایالت‌های آمریکایی بیشترین وابستگی را به نفت دارد. هفته گذشته موسسه اعتبارسنجی «استاندارد اند پورز» رتبه این ایالت را از AA به AA منفی کاهش داد.
کاهش درآمدهای نفت علیه پایین آمدن رتبه اعتباری این ایالت است. تگزاس پیش‌بینی کرده است که در سال مالی ۲۰۲۰ درآمد مالی آن ۵۲۷ میلیون دلار و در سال مالی ۲۰۲۱ درآمد نفتی آن ۸۱۵ میلیون دلار کاهش خواهد یافت.  
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که به دولتش دستور داده است تا طرحی برای ارائه کمک مالی به شرکت‌های نفتی این کشور تدوین کند.
ترامپ روز سه‌شنبه به وقت محلی در توئیتی نوشت: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که صنعت نفت و گاز آمریکا سقوط کند.
وی افزود: به وزرای انرژی و خزانه‌داری دستور دادم تا طرحی تدوین کنند که بر اساس آن، کمک مالی در اختیار این شرکت‌های بسیار مهم [نفتی] قرار گرفته و امنیت شغلی آنها در آینده تضمین شود.

[ad_2]

Source link