کالاهای اساسی به اندازه کافی در استان بوشهر موجود است

[ad_1]

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر تهیه اقلام مورد نیاز مردم استان تا قبل از ماه رمضان افزود: در این ارتباط برنامه‌ریزی لازم برای توزیع اقلام مورد نیاز از طریق اصناف اندیشیده شده‌است.

وی با قدردانی از همراهی اصناف و بازاریان برای مقابله با کرونا بیان کرد: با توجه به مشکلات اصناف و  بازاریان در این چند ماه، حمایت از بازار ضروری است و در این شرایط برای توزیع اقلام مورد نیاز مردم، اصناف محور توزیع باشند.

گراوند ادامه داد: سهمیه برنج مورد نیاز مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی برای توزیع در اختیاز اصناف قرار گیرد تا با همکاری این ۲ نهاد برنج در بین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توزیع شود.

گراوند ادامه داد: سهمیه برنج برای نیروهای خدماتی و کارگران شهرداری، کارکنان ادارات، افراد تحت پوشش بیمه بیکاری، نیروهای مسلح با محوریت اصناف توزیع شود طوریکه اصناف سهمیه مورد نظر آنها  را در اختیار تعاونی‌های مصرف یا واحدهای صنفی منتخب قرار دهد.

استاندار بوشهر تاکید کرد: پنج هزار تن برنج در استان بوشهر تامین شده و مشکلی از این نظر نداریم فقط برای توزیع برنج بر اساس شیوه‌ای که تنظیم شده با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و از سوی اصناف این توزیع انجام شود تا شاهد تجمع برای دریافت برنج و شکر و سایر اقلام نباشیم.

گراوند بیان کرد: سهمیه میوه مدنظر استان بوشهر هم تامین شده و انتظار داریم در این زمینه اصناف و بازاریان برای توزیع نهایت همکاری را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

وی خطاب به مدیر امور پشتیبانی دام گفت: در این شرایط، با هدف حمایت از واحدهای تولیدی دام استان، خرید از مرغداری‌های استان متوقف نشود و برای توزیع اقلام دامی از ظرفیت اصناف و بازار استفاده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر نظارت جدی بر روند توزیع اقلام در بازار گفت: حوزه اقتصادی استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با همراهی اصناف به گونه‌ای برنامه ریزی کنند تا اقلام مورد نیاز مردم پیش از ماه رمضان توزیع شود.

[ad_2]

Source link