چین ۴ میلیارد ماسک صورت فروخت

[ad_1]

به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت بازرگانی چین، این کشور در این مدت همچنین ۳۷ میلیون قلم البسه و عینک محافظ، ۱۶ هزار دستگاه تنفس و دو میلیون و ۸۴۰ هزار کیت تشخیص کرونا به بیش از ۵۰ کشور صادر کرده است. 

بر اساس این گزارش، چین در دو ماه گذشته حدود دو میلیارد دلار اقلام پزشکی صادر کرده است هلند از جمله کشورهایی است که بشدت از کیفیت کالاهای صادراتی پزشکی چین انتقاد کرده و ۶۰۰ هزار ماسک خریداری شده از این کشور را عودت داده است.  

دولت چین برای چندمین بار در روزهای گذشته تاکید کرد که شرکت‌های تولید کننده و صادر کنندگان اقلام پزشکی باید کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهند وزارت بازرگانی چین در تارنمای خود گزارش کرده است پس از پاره‌ای انتقادها در مورد کیفیت اقلام صادراتی پزشکی، دولت سختگیری‌ها بر روی شرکت‌های صادر کننده این فراورده‌ها را افزایش داده است. 

چین همچنین کنترل بر روی صادرات کالاها و اقلام پزشکی نظیر دستگاه‌های تنفسی، ماسک، البسه محافظتی و عینک‌های پزشکی و غیره را تشدید کرده است. 

وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای آورده است هرچقدر اقلام کیفی‌تر باشد به کشورهای دیگر برای مهار همه گیری کرونا مساعدت می‌کند و این کاری است که باید در اولویت قرار گیرد. 

این وزارتخانه می‌افزاید محصولات پزشکی از کیت‌های تشخیص کرونا گرفته تا ماسک‌های پزشکی، باید با امنیت و کیفیت تولید شود و لازم است مدیریت جدی بر صادرات صورت گیرد. 

دولت همچنین از صادرکنندگان این اقلام خواسته است وقتی می‌خواهند محصول تولیدی را به کشورهای دیگر صادر کنند اسناد مربوط به کیفیت و امنیت کالا را هم ارایه کنند. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان به یک میلیون و ۲۷۳ هزار تن و شمار جان باختگان هم به ۶۹ هزار و ۴۳۶ تن رسیده است تا کنون همچنین ۲۶۲ هزار و ۳۵۰ نفر بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link