چین و هند و رهبری آسیا

[ad_1]

جهان پویا محل و هیچ چیز ثابت است. کشورهای تولید رهبران که خود را در کشورهای بزرگ و برخی از آنها را باید دید و اجازه دهید خود را در کشور پایین است. یک مثال کلاسیک است که چین و هند در آسیا است. قرن 19 و قرن 20 را دیدم دیدم بین این دو برای یک موقعیت برجسته در آسیا و به عنوان چیز ایستاده چینی اژدها تنفس آتش همه در اطراف در حالی که فیل هندی scurries به پیدا کردن یک محل برای خود.

پس زمینه

در نوبه خود از قرن قادر مطلق قدرت در آسیا بود ، آنها دانا و تا به حال ده-دندان اژدها. موجب آنها حاکم هند کشور بسیار جلوتر از چین است. آن را امن دوره با تبت کلاسیک دولت حائل میان هند و چین است. صنعت شروع به رشد در هند و انگلیسی راه اندازی شبکه راه آهن و جاده ها بود که بی نظیر در جهان است. Jamshedji اجازه داده شد به راه اندازی اولین کارخانه فولاد در خارج از ژاپن و یک کارخانه هواپیما بود عملیاتی در بنگلور. چین در آن زمان بود درگیر در نزاع داخلی به عنوان جنگ سالاران با ارتش های خصوصی رد و مبارزه با یکدیگر. وجود دارد در نزدیکی هرج و مرج و هیچ صنعت ارزش این نام وجود داشته است. نیز وجود دارد یکی دیگر از دو بازیکن در چین یعنی Kuomintang و حزب کمونیست که مبارزه با آن را با هر یک از دیگر.در مقابل هند صلح آمیز بود و در حال پیشرفت است.

تغییر تکیه گاه

نسبت به اواسط قرن گذشته تکیه گاه شروع به تغییر به سمت چین است. کمونیست ها تحت مائو تسه تونگ موفق به کسب یک پیروزی قاطع و ژنرال چیانگ کای شک فرار به Formosa. که در آن زمان در سال 1948 حتی یک دوچرخه تولید شده در چین و کشاورزی مدیریت اولیه بود. در هند کارخانه فولاد بود و عملکردی خودرو و هواپیما ساخته می شد.وجود دارد هیچ مقایسه ای با چین را به عنوان روپیه تا به حال نزدیک برابری پوند انگلیس. ارز چینی بی ارزش بود.

هند نیز به ارث برده تمام حقوق سلطنتی بریتانیا قدرت. تبت یک بافر دولت و ارتش هند اجازه داده شد به ایستگاه سربازان در مکان های استراتژیک در تبت. منطقی هند تحت نهرو باید ساخته شده بر روی این پلت فرم اما در یک دهه چین به سرقت برده مارس بیش از هند است.چین کمونیست ها تحت مائو تا به حال یک مسیر چشم انداز برای خنثیسازی این اشتباهات از تاریخچه و چین یک قدرت بزرگ. در مقابل این چشم انداز استراتژیک وجود نداشت در هند رهبری به رهبری نهرو و جانشینان او. تقریبا تمام حقوق انگلیسی که به دقت ساخته شده است تا در تبت داده شد ، مناسب برای حفظ نیروهای نظامی در تبت بود و حیف و میل و نهرو از ترس کودتای نظامی تصمیم به نظامی بالاترین اولویت است.

چینی برتری

چین به تبت حمله و اشغال آن و نهرو فقط نشستند و تماشا کردند. این نقطه عطف در آسیا و ایجاد چین به عنوان عمده قدرت. یک جنگ مرزی در سال 1962 به دنبال تعیین کننده چینی پیروزی و همه در یک بار هند کاهش می یابد به یک پنجم رای قدرت است. تمام دستاوردهای انگلیسی ساخته شده است تا بیش از 100 سال حیف و میل شد که چینی ها شروع گسترده نظامی ایجاد می کند. چین نیز آغاز شده عظیم نظامی-صنعتی پایه در حالی که نهرو اتلاف وقت در تلاش برای یک “بزرگ عدم تعهد رهبر”.

ظهور چین

در یکی دیگر از 5 دهه چینی زیر مائو قرمز کتاب محاصره هند را اشغال دستگاه های گسترده ای از زمین و ادعا کرد که کل شمال شرق کشور از NEFA (در حال حاضر آروناچال پرادش) به عنوان بخشی از چین است. چین متمرکز شده و به دنبال یک سیستم مهندسی معکوس است که آن را دیدم گرفتن با غرب است. آنها در زمان شروع به سر به عنوان یک قدرت هسته ای و در مقابل, هندی, دکتر راجندرا پراساد صحبت از انحلال ارتش و گرفتن تمام وظایف انجام شود توسط یک نیروی پلیس. کسی نمی تواند فکر می کنم از هر چیزی بیشتر مضحک تر از این است. پی در پی نخست وزیر هند مانند Morarji دسای موفق به درک ژئوپولیتیک قدرت و اجازه دهید هند پایین اسلاید. در حال حاضر چین حمایت خصمانه پاکستان و گرایند دور نپال و سریلانکا از نفوذ هند. چینی ها در اطراف هند و نظامی-صنعتی پایه 2 دهه جلوتر از هند است. با توجه به این که در سال 1948 چین صنعت بدوی این یک دستاورد فوق العاده ای. آنها در حال حاضر غالب قدرت در آسیا در حالی که هند به نظر می رسد برای راه و روش دفاع از خود است. چیزهایی که آسان نخواهد بود و ممکن است به خوبی به آخر خنده در این سناریو.

[ad_2]