چهارمین پایگاه سلامت شاهین‌دژ آماده بهره‌برداری شد

[ad_1]

اسماعیل فرحناک روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پایگاه سلامت در منطقه جانبازان شاهین‌دژ احداث شده و قادر است بیش از ۱۲ هزار نفر از جمعیت این منطقه را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار ‌دهد.

وی ادامه داد: با افتتاح این پایگاه سلامت، شهروندان روزانه می‌توانند خدمات رفاهی مختلفی از جمله مراقبت بهداشتی، روانی و تغذیه‌ای، بهداشت دهان و دندان و مراقبت بیماری‌ها، تست فشار خون، قند خون، توزیع قرص آهن و ارایه آموزش به زنان باردار و مشاوره‌های پزشکی و درمانی دریافت کنند. 

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ اظهار داشت: این پایگاه طی روزهای آینده به دستور رییس جمهور و همزمان با دیگر طرح‌های آماده حوزه بهداشت و درمان آذربایجان‌غربی به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

فرحناک با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید شاخص‌های بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان افزایش چشمگیری داشته است، بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت تحول شگرفی در زمینه بهداشت و درمان در مناطق محروم ایجاد کرده است.

با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت ایجاد شد به طوری که در چهار سال گذشته ده‌ها میلیارد ریال طرح در این بخش در شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسیده است.

شهرستان شاهین‌دژ با بیش از ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و بیمارستان شهید راثی با ۸۶ تخت فعال تنها بیمارستان این شهرستان است.

[ad_2]

Source link