چند واقعیت در مورد بیکانر

[ad_1]

راجستان است که یک دولت هند که جذب حداکثر تعداد بازدید کنندگان از سراسر جهان با توجه به میراث فرهنگی و کاخ ها و قلعه ها. منطقه بیکانر است یکی از این جاذبه در این دولت است. بیکانر واقع شده است در بخش شمالی راجستان است و برخی از زیبا ترین کاخ ها و قلعه ها در راجستان. جذاب ترین ویژگی در مورد بیکانر آن است غنی sculptured معابد ساخته شده از رنگ های قرمز و زرد رنگ شن و ماسه سنگ است که نمایش برخی از بهترین خلق از Rajput تمدن. زیبا و بیابان وسیع از بیکانر عمده دستگاه کشش جمعیت.

تاریخ بیکانر قدمت آن به 1488 میلادی هنگامی که یک Rajput prince به نام رائو Bika, ji یک نسل از رائو Jodha جی که شناخته شده است به تاسیس جودپور تاسیس پادشاهی خود را در بیکانر. Bika, Ji انتخاب کاملا خشک زمین است که به عنوان شناخته شده بود “Jungladesh” و تبدیل آن به یک شهر چشمگیر است که به نام بیکانر پس از نام موسس آن است. حفاری های باستان شناسی و بررسی های تاسیس در مورد بیکانر که تمدن در اینجا قدمت آن حتی قبل از Harappa دوره است. بسیاری از مجسمه های کنده کاری و سکه از خاک رس و سنگ حفر شده است و به عنوان پایه به عنوان شهادت به این واقعیت است.

در قسمت بعد از قرن بیکانر رد شد یکی از برجسته ترین پادشاهان به نام مهاراجه Ganga سینگ که حکومت بیکانر حدود 56 سال است. پادشاه بسیار قوی و قادر و حاکم که مدرن ارتش, تغییر سنتی دولت از هم جدا قضائیه از اجرایی ساخته معروف “باند کانال” و نیز آغاز شده مختلف طرح های رفاه و بیمارستان ها. مورخان بر این باورند مورد بیکانر که مهاراجه Sardul سینگ بود که مهاراجه Ganga سینگ جانشین نقش بسیار مهمی در ادغام شاهزاده متحده در اتحادیه.

طبق آنچه مورخان معتقدند در مورد بیکانر منطقه بیکانر دارای نقش بسیار مهمی را در تاریخ این کشور تا کنون پس از آن تاسیس شد. دولت از بیکانر تولید مختلف قادر ژنرال رزمندگان و برجسته پادشاهان. رجا رای Singh Ji بود که یکی از اکبر برجسته ترین ژنرال یکی از نمونه های چنین. یکی دیگر از مهم نام است که از رجا Anup سینگ که در زمان تاج و تخت در بیکانر در آگهی 1669 و او شناخته شده است بسیار خوب محقق به عنوان به خوبی به عنوان یک بسیار قادر جنگجو. او در دوره سلطنت توصیف شده در تاریخ به عنوان “زمان طلایی بیکانر را شجاعت و شهرت”.

[ad_2]