چند طرح عمرانی و خدماتی در طارم سفلی قزوین افتتاح شد

[ad_1]

استاندار قزوین به همراه لطف الله سیاهکالی مرادی و فاطمه محمدبیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، علی فرخزاد معاون عمرانی، محمد شفیعی فرماندار قزوین و جمعی از مسوولان امروز به منظور بازدید و افتتاح چند طرح به منطقه طارم سفر کرده اند.

در جریان این سفر مرکز جامع سلامت شهر سیردان با ۴۱۶ متر زیربنا و ۱۱ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

این مرکز دارای پزشک، دندانپزشک، ماما، بخش تزریقات و داروخانه است و می‌تواند جمعیتی بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این مراسم گفت: در سیردان به مرکز اورژانس نیاز است که آمبولانس آن را خریداری کرده ایم و در صورت همکاری مسئولان استانی قادریم کادر پزشکی و درمانی را تأمین کنیم.

پیمان نامداری از نمایندگان خواست با تأمین اعتبار زمینه تجهیز امکانات پزشکی منطقه را مهیا کنند.

در ادامه ساختمان فرماندهی انتظامی شهر سیردان در دو طبقه به متراژ ۳۰۰ متر با اعتباری نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال از محل شهرداری، خودیاری، خیران و نیروی انتظامی احداث و افتتاح شد .

فرمانده انتظامی استان قزوین در مراسم افتتاح این طرح گفت: نیروی انتظامی در کشور و استان قزوین امروز به صورت جدی در تلاش است تا امنیت پایدار را برای رفاه و آرامش مردم مهیا کند و در این مسیر نیز تا حدی موفق بوده است.

سردار مهدی حاجیان با اشاره به افتتاح پاسگاه انتظامی منطقه طارم سفلی، افزود: ساخت و تجهیز این پاسگاه با محوریت سه شهر نیارک، کوهگیر و سیردان صورت گرفته است و افتتاح آن، نوید بخش نظم و امنیت بیش از پیش در این منطقه خواهد بود.

در ادامه این سفر یکروزه مخزن بتنی آب شرب شهر سیردان با اجرای خط انتقال آب به طول ۳.۲ کیلومتر در ابعاد ۵۰۰ متر مکعب با اعتبار۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید که می تواند در امر ذخیره سازی و ارتقای سطح بهداشت آب کمک شایانی به مردم سیردان کند و تا ۱۰ سال آینده باعث بی نیازی این شهر به مخزن آب باشد .

همچنین در ادامه زمین چمن مصنوعی شهر سیردان مرکز بخش طارم سفلی با حضور استاندار و مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار و نمایندگان مجلس،معاونان استاندار، فرماندار شهرستان و جمعی از مدیران استانی در ادامه با حضور در منطقه شام دشت از بخش طارم سفلی با اهالی دو ایل کلهر و  چموش گزک دیدار و گفت و گو کردند و طی این بازدید تعدادی پنل خورشیدی جهت تولید برق به این دو ایل اهدا شد .

طارم سفلی به مرکزیت سیردان در شمال غربی استان قزوین و در همسایگی استان‌های گیلان و زنجان قرار دارد.

[ad_2]

Source link