پیشگیری از کرونا با تقویت ایمنی بدن

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مواد مغذی در  تقویت سیستم ایمنی بدن نقش دارند و بتا کاروتن در غذاهای گیاهی مانند میوه ها و سبزی های زرد و قرمز و نارنجی و سبز تیره، اسفناج، هویج، انبه، کلم بروکلی و گوجه فرنگی، کدو حلوایی، آلو ف زرد آلو خرمالو، گرمک، فلفل دلمه ای یافت می شود.

غذاهای سرشار از ویتامین C شامل مرکبات، انواع توت ها، خربزه، گوجه فرنگی، کیوی، فلفل و کلم بروکلی و انواع کلم هستند و ویتامین D که منبع اصلی آن نور خورشید است و در ماهی های چرب، زرده تخم مرغ و در شیر و سایر مواد غذایی غنی شده با ویتامین D نیز یافت می شود.

روی  از منابع حیوانی مانند گوشت و غذاهای دریایی و شیر و لبنیات بهتر جذب می شود. اما در منابع گیاهی مانند جوانه گندم، حبوبات و آجیل نیز وجود دارد.

بر اساس این گزارش، آهن که میزان جذب آن در منابع حیوانی مانند انواع گوشت بیشتر است ولی در منابع گیاهی مانند حبوبات، انجیر، تخم شربتی، جگر، مغز ها  و خشکبار، خرما، توت خشک و برگه های میوه مثل برگه زرد آلو  نیز وجود دارد.   برای افزایش میزان جذب آهن در منابع گیاهی بهتر است همراه با ویتامین C  که به طور طبیعی در سبزی و میوه ها وجود دارد مصرف شود.

پروبیوتیک ها باکتری های «خوبی» هستند که سلامتی را تقویت می کنند. اکنون محصولات حاوی پروبیوتیک مثل ماست، پنیر و دوغ حاوی این ماده در بازار موجود است و پروتئین را از دو منبع حیوانی (کیفیت بالا) مثل شیر، ماست، پنیر، تخم مرغ، گوشت، مرغ، غذاهای دریایی و گیاهی مانند، آجیل، دانه ها و حبوبات می توان تامین کرد.

[ad_2]

Source link