پژوهشگاه مهندسی ژنتیک به عنوان برترین پژوهشگاه کشور انتخاب شد

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، حسین سالار آملی امروز –  سه شنبه – در دهمین نشست سراسری معاونان و مدیران همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پژوهش و فناوری وزارت علوم، گفت: ۱۲ شاخص برای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و هشت شاخص برای پارک های علم و فناوری تعریف کردیم و در این چارچوب اطلاعات جمع آوری و راستی آزمایی انجام شد که در نهایت، پنج مرکز به عنوان مراکز برتر در بین پژوهشگاه ها و دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، قابل تقدیر شناخته شدند.

وی درخصوص انتخاب پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری به عنوان پژوهشگاه برتر اظهار داشت: دلیل انتخاب این پژوهشگاه به عنوان پژوهشگاه برتر، این بود که در بین اطلاعات ارسالی از پژوهشگاه های کشور این پژوهشگاه با ۵۶ همکاری مشترک، اساتید خارجی، ۹ پروژه مشترک بین المللی، ۷ پروژه با ایرانیان مقیم خارج از کشور و ۹ شرکت دانش بنیان، کمیته ارزیابی وزارت علوم را متقاعد کرد تا آن را به عنوان پژوهشگاه برتر در حوزه علم و فناوری بین المللی در سال ۱۳۹۸ برگزیند.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی ادامه داد: در بررسی وضعیت دانشگاه ها نیز تعداد ۷۳ دانشگاه در سطح یک بررسی شدند و دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دانشگاه برتر، شایسته و قابل تقدیر شناخته شد.

سالار آملی ادامه داد: این دانشگاه، ۲۹۶ طرح با استادان خارجی و ایرانیان مقیم خارج، داشته، ضمن آنکه با داشتن ۴۰۰ مقاله بین المللی توانسته است بیشترین گرنت بین المللی را جذب کند.

وی حضور در رتبه بندی های معتبر جهانی  را یکی دیگر از شاخص های دانشگاه علم و صنعت ایران اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه گیلان نیز با داشتن ۷۳ طرح مشترک، به عنوان دانشگاه برتر در سطح دو دانشگاه ها، انتخاب شد.

۲۳۴ مقاله مشترک علمی و حضور در رتبه بندی های معتبر جهانی، از جمله شاخص های دیگری بوده که به گفته قائم مقام وزیر در امور بین الملل، دانشگاه گیلان را شایسته تقدیر و انتخاب کرده بود.

سالار آملی ادامه داد: پارک علم و فناوری یزد نیز با ۲۷۵ شرکت دانش بنیان و سه شرکت خارجی در کنار راه اندازی سه شرکت در خارج از کشور، نامزد نهایی پارک علم و فناوری برتر در سال ۱۳۹۸ شد.

وی همچنین با تقدیر از دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این دانشگاه از نوآوری و گسترش خوبی در فعالیت های علمی بین المللی برخوردار بوده، و دستاوردهای مهمی داشته است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل افزود: اگرچه شاخص های تعریف شده برای ارزیابی فعالیت بین المللی عمدتا” فنی بوده، دانشگاه علامه طباطبایی توانسته با پذیرش ۲۳۶ دانشجوی بین المللی و ۹ طرح مشترک، یکی از دانشگاه های برتر در تعاملات بین المللی در سال ۱۳۹۸ باشد.

[ad_2]

Source link