پنج طرح عمرانی و خدماتی در مراغه به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

به گزارش ایرناف معاون عمرانی فرماندار مراغه روز یکشنبه در مراسم نمادین بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها در زمینه برق رسانی، آب و فاضلاب و عمران روستایی بوده که در نخستین روز از هفته دولت و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی افتتاح شدند.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل سه طرح احداث خطوط و پست هوایی برق در خیابان جام جم، بیمارستان شهید بهشتی و بازار آرد و غلات و نیز احداث ساختمان و نصب ژنراتور تامین برق مخزن آب شرب قره برقع و نیز طرح هادی روستای آغ کند ثمرق است.

مسکینی افزود: بهره برداری از این طرح ها، مشکلات برق رسانی واحدهای صنفی، تامین برق مورد نیاز شبکه آب شرب و نیز مشکلات معابر روستایی را مرتفع خواهد ساخت.

مدیر توزیع برق مراغه نیز در این مراسم گفت: سه طرح برق رسانی همزمان با هفته دولت در این شهرستان با ۱.۴ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

محمدعلی معتمدی افزود: در این راستا، طرح احداث خط فشار متوسط و ضعیف و تجهیز پست زیرزمینی و ترانس خشک برای اولین بار در خیابان جام جم با ۷۰۰ میلیون تومان هزینه افتتاح شد.

وی ادامه داد: همچنین طرح خط فشار متوسط و پست هوایی بازار آرد و غلات و نیز بیمارستان شهید بهشتی نیز به ترتیب با ۴۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

همچنین در این آیین، طرح احداث ساختمان، تجهیز و نصب ژنراتور مخزن آب شرب قره برقع توسط شرکت اب و فاضلاب مراغه و با ۲ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

طرح هادی روستای آغ کند ثمرق نیز به عنوان یکی دیگر از پروژه های عمران روستایی که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۴۳۶ میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

اجرای آسفالت و احداث و زیرسازی معابر روستایی و صدور ۶۵ جلد پروانه ساخت از جمله اقداماتی است که در این طرح در روستای آغکند ثمرق توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.

در طول ایام گرامیداشت هفته دولت، ۵۸ طرح عمرانی و خدماتی با ۱۶۷میلیارد تومان اعتبار در شهرستان مراغه بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

[ad_2]

Source link