پنج آرایشگاه زنانه در مهاباد پلمب شد

[ad_1]

قاسم امینی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پنج واحد آرایشگاه زنانه با وجود ممنوعیت فعالیت مشاغل پر ریسک، به پذیرش مشتری و ارایه خدمات اقدام کرده بودند که توسط ماموران بهداشت محیط شناسایی شدند.

وی ادامه داد: روز گذشته نیز یک واحد کبابی به دلیل ثبت‌نام نکردن در سامانه سلامت، آشنا نبودن به پروتکل‌های بهداشتی و فعالیت خارج از دستورالعمل پلمب شد. 

وی اضافه کرد: تاکنون صاحبان سه واحد دیگر نیز ضمن دریافت اخطاریه به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی واحدهای خود کردند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت مهاباد با بیان اینکه بازاریان و کسبه مهاباد قبل از بازگشایی واحدهای صنفی خود باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند، ادامه داد: با اعلام ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای این شهرستان تمام واحدهای صنفی غذاخوری‌ها، کبابی‌ها، ساندویچ و فست فودها تا اطلاع ثانوی تعطیل است و حق ارائه خدمات حتی به صورت بیرون‌بر را نیز نخواهند داشت.

امینی ادامه داد: در این مدت تنها واحدهای صنفی غذاهای آماده که دارای پروانه کسب در این حوزه هستند، حق ارائه خدمات آن به صورت بیرون‌بر دارند.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از ۲ ماه قبل تعطیل شد.

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره گویای ۱۹۰ یا تلفن ۴۲۴۴۲۲۵۰ واحد بهداشت محیط مهاباد تخلفات بهداشتی را گزارش دهند.

وی از شهروندان خواست مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و تحت نظارت بهداشت و درمان تهیه کنند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

[ad_2]

Source link