پنتاگون:چین به دنبال نوین‌سازی ارتش خود است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از تارنمای پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه گزارش سالانه خود را بر اساس ماموریت محوله از سوی کنگره تهیه کرده است که ارتباط بین استراتژی ملی چین و تحولات مربوط به نیروهای نظامی چین را برجسته می‌کند.

در بیانیه پنتاگون آمده است: تحت رهبری حزب کمونیست چین، این استراتژی به نام «جوانگرایی بزرگ ملت چین» برای سال ۲۰۴۹ خوانده می‌شود که شامل انتقال ارتش آزادیبخش خلق به نیروی نظامی در سطح جهانی است.

این بیانیه می‌افزاید: این گزارش زمانی آماده می‌شود که جهان شاهد تاکید تهاجمی استراتژی در ایندو-پاسفیک و ورای آن است، جایی که چین به تضعیف نظم بین‌الملل برای پیشبرد منافع خودشان ادامه می‌دهد.

این گزارش از استراتژی ملی جمهوری خلق چین، محرک‌های امنیتی و استراتژی نظامی آن حکایت دارد که در برگیرنده تحولات کلیدی در مدرنیزه کردن و اصلاح نظامی چین است و آنچه را که بینش جدیدی از جاه‌طلبی‌های استراتژیک چین در ایندو-پاسفیک و ورای آن نامیده شده است، ارائه می‌دهد.

گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا همچنین دیدگاه‌های رقابت استراتژیک چین، اهداف گسترده استراتژی توسعه همجوشی نظامی-غیرنظامی و بلندپروازی‌های آن برای ارتش آزادیبخش به عنوان یک نهاد سیاسی حزب بحث می‌کند.

استراتژی دفاع ملی، منطقه ایندو-پاسفیک را به عنوان اولویت نخست وزارت دفاع آمریکا تعریف می‌کند. همانگونه که مارک اسپر وزیر دفاع در سخنرانی اخیر خود در مرکز آسیا-پاسفیک برای مطالعات امنیتی اظهار کرد، این وزارت خانه برای برداشتن گام‌های خود در توجه به مشکلات استراتژیک ناشی از جمهوری خلق چین به عنوان اجرای استراتژی دفاع ملی شامل مدرنیزه کردن نیروها، تقویت متحدان و شرکا و ارتقای پیوندهای شرکای امنیتی در پیشبرد منافع مشترکمان گام برمی‌دارد.

این گزارش پس از آن صادر شد که وزیر دفاع آمریکا در سفر به هاوایی، پالائو و گوام با مقامات ارشد سراسر منطقه دیدار و درباره مسایل زیادی تبادل نظر کرد. وی همچنین بر تعهد آمریکا برای ایندو-پاسفیک باز و آزاد تاکید کرد.

[ad_2]

Source link