پلی‌کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید مفتح یاسوج افتتاح شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار داشت: این پروژه با زیر بنای ۵ هزار  ۶۰۰ متر مربع احداث و حدود ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن هزینه شده است.

پرویز یزدان پناه افزود: ۶۶ پزشک در بخش های مختلف این پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی آموزشی درمانی فعالیت می کنند .

وی تصریح کرد: این پلی کلینیک دارای بخش های مختلفی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، بخش کودکان، داروخانه و موارد دیگر است.

یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قدمتی کمتر از ۵۰ سال دارد که هم اینک بیش از ۲۰۰ هزار نفر در آن ساکن هستند و بر اساس گزارش های مختلف، جمعیت زیادی از شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به مناطق حاشیه‌ای شهر یاسوج مهاجرت کرده‌اند.

نخستین کلینیک شهر یاسوج با نام شهید مفتح با ۲۵ پزشک در یاسوج، در سال ۱۳۷۴ راه اندازی شد اما جمعیت کنونی مرکز کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده و این حجم از جمعیت به خدمات درمانی و بهداشتی بیشتری نسبت به گذشته نیاز دارند.

بر اساس آمار علوم پزشکی استان روزانه ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار به کلینیک های دولتی کهگیلویه و بویراحمد مراجعه می‌کنند و از این تعداد روزانه ۲هزار و ۳۰۰ بیمار در کلینیک های شهید مفتح یاسوج ویزیت و حدود یک هزار و ۳۰۰ خدمت سرپایی از جمله گچگیری، تزریقات، نوار قلب و از این قبیل به مردم ارائه می‌شود.

نبود فضای فیزیکی مناسب یکی از مشکلات اصلی دانشگاه در این خصوص بوده که با افتتاح کلینیک جدید، کلینیک های ادواری جمع آوری می شوند.

به گفته پرویز یزدان پناه سال ۸۵ مقرر شد کلینیک پنج طبقه ای در یاسوج ساخته و راه اندازی شود اما ساخت این کلینیک حدود ۱۴ سال طول کشید.

بیمارستان های ۳۰۰ تختخوابی، امام سجاد، شهید بهشتی، شهدای گمنام، سلمان و بیمارستان خصوصی زاگرس در مرکز استان بیمارستان شهید رجایی و بی بی حکیمه در گچساران و بیمارستان امام خمینی در دهدشت و بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت به مردم استان ، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند.

تعداد تخت های بیمارستانی در استان یک هزار و ۶۰۰ تخت است.

تعداد پزشکان فوق تخصص و متخصص فعال در شهرستان‌های مختلف استان به ترتیب در یاسوج ۱۱۷ نفر،در گچساران ۵۱ نفر، در دهدشت۴۳ نفر، در دنا۲ نفر و در باشت، بهمئی، چرام و لنده نیز هرکدام یک نفر است.

استان کهگیلویه وبویراحمد بیش از ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link