پلیس اف بی‌آی از سرکوب معترضان پورتلند توسط نیروهای فدرال ترامپ دفاع کرد 

[ad_1]

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از نشریه هیل، “رن کانون” مامور ویژه دفتر اف بی‌آی در دفتر پورتلند طی بیانیه‌ای اعلام کرد: پلیس اف بی‌آی در حال بررسی نقض خاص قانون فدرال از جمله آتش سوزی، استفاده از مواد منفجره بداهه و حمل و نقل اموال سرقتی است. 

کانون تأکید کرد که پلیس اف بی‌آی خود را با ایدئولوژی یک گروه خاص همسو نمی‌کند و فقط نگران پرداختن به خشونت و جنایت است. 

کانون افزود: تمرکز ما عضویت افراد در گروه‌های خاص نیست بلکه افرادی که مرتکب خشونت و فعالیت‌های جنایی می‌شوند است و این یک جرم فدرال محسوب می‌شود و تهدیدی برای امنیت ملی است. 

از اوایل ماه ژوئن (خرداد) بعد از کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط خشونت نیروهای پلیس، شهر پورتلند شاهد صحنه‌های متعدد معترضین و مخالفت با نوع رفتارهای خشونت آمیز پلیس و بی‌عدالتی‌ها در کشور بوده است. 

با تشدید اعتراضات، با دستور ترامپ ترامپ نیروهای سرکوبگر فدرال به این شهر اعزام شدند و از طریق خشونت، بازداشت و ضرب و شتم در صدد خاموش کردن این جنبش مردمی هستند. 

در ادامه رفتارهای خشونت آمیز نیروهای فدرال با معترضین، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو، روز جمعه از دولت آمریکا خواست مانع رفتار نامناسب ماموران پلیس و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان معترض و روزنامه نگاران در شهرهای این کشور مانند پورتلند یا بازداشت غیرقانونی آنان شود. 

“لیز ثروسل” سخنگوی حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت: گزارش‌های حاکی از بازداشت تظاهرکنندگان مسالمت جو توسط افسران پلیس ناشناس مایه نگرانی است، زیرا دستگیرشدگان خارج از محدوده نظارت و حفاظت قانون قرار می‌گیرند و ممکن است موجب افزایش بازداشت‌های خودسرانه و دیگر موارد نقض حقوق بشر شود. 

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلان کرد: در باره کاربرد زور توسط عوامل و ماموران فدرال علیه تظاهرکنندگان پورتلند در پی تداوم ناآرامی‌های شبانه که در آن تد ویلر شهردار آن هدف گاز اشک آور قرار گرفت، تحقیق خواهد کرد. 
 

[ad_2]

Source link