پس از کرونا؛ روسها دلتنگ کنسرت و تئاتر شده‌اند

[ad_1]

این نظرسنجی توسط (مرکز فرهنگی) کاخ کرملین انجام گرفته و در آن ۳ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کردند.

در این نظرسنجی که از روز ۴ ماه می تا ۲۷ می (۱۵ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه) برگزار شد از شرکت کنندگان سوال شد که پس از لغو محدودیت‌ها برای تجدید روحیه چه کار خواهند کرد.

۳۳ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی یعنی یکهزار و ۱۹۴ نفر گفتند که آماده‌اند با لغو تدابیر محدودکننده برای مبارزه با کرونا، به کنسرت یا سینمت بروند.

یکهزار و ۲۳ نفر که کمتر از ۳۰ درصد پاسخ دهندگان بودند گفتند که در زمان حاضر نمی‌دانند که پس از لغو محدودیت‌ها چکار خواهند کرد.

۱۷ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی هم گفتند که آماده‌اند پس از شش ماه از زمان لغو محدودیت‌های کرونایی در روسیه از برنامه‌های فرهنگی بازدید کنند و ۱۴ درصد نیز پس از یک ماه از زمان لغو محدودیت‌ها برای دیدن برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی می‌کنند.

کمتر از ۱۰ درصد شرکت کنندگان درنظر سنجی هم گفتند که یکی دو هفته پس از لغو محدودیت‌ها به کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی مورد علاقه خود می‌روند. 

گفتنی است شهردار مسکو به تازگی از برنامه حذف محدودیت‌های اعمال شده در مسکو به دلیل شیوع کرونا در این شهر از اول ژوئن (روز دوشنبه هفته آینده) خبر داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیه۲۴، سرگئی سابیانین شهردار مسکو که معاون ستاد مقابله با کرونا در دولت روسیه است، روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در فرمت کنفرانس ویدئویی گفت: محدودیت‌ها در مسکو که بخاطر شیوع کرونا وضع شده است، از اول ماه ژوئن بتدریج لغو خواهد شد.

 در زمان حاضر روسیه پس از آمریکا و برزیل، از نظر شمار افراد مبتلا به کرونا درجایگاه سوم جهان قرار دارد و تاکنون ۳۸۷ هزار و ۶۲۳ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۵۹ هزار و ۲۵۷ نفر بهبود یافته و ۴ هزار و ۳۷۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link