پروتکل‌ پیشگیری از مصدومیت در فوتبال تهیه می‌شود

[ad_1]

«علیرضا شهاب» امروز چهارشنبه در گفت و گویی درباره برگزاری جلسه ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال عنوان کرد: این نشست روز گذشته (سه‌شنبه) با حضور دبیرکل و مسوولین فدراسیون و سازمان لیگ برگزار شد. با توجه به مثبت ارزیابی شدن روند اجرای پروتکل‌ها در فوتبال کشور و موفقیت اجرای آن در نخستین اردوی تیم ملی فوتسال، قرار بر این شد تا نحوه نظارت‌ها به صورت مستمر پیگیری و مورد ارزیابی دوره‌ای قرار گیرد. همچنین بررسی پروتکل‌ها و نظارت بر اجرای مناسب در حوزه‌های مختلف فوتبال و فوتسال (زنان و مردان) مورد تاکید است.

وی اظهار داشت: در این جلسه در خصوص برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی در حوزه‌های پزشکی و فنی بحث و بررسی شد. تاکید دبیرکل فدراسیون بر همکاری بین بخش‌های مختلف از جمله سازمان لیگ، هیات‌ها و دیگر ارکان فدراسیون در عالی‌ترین سطح است.  همچنین گزارش‌های مربوطه به صورت منظم در جلسات ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی بعد از مسابقات لیگ مثبت ارزیابی شد.

شهاب در پایان در خصوص آسیب‌ها بیان داشت: با توجه به افزایش روند آسیب دیدگی‌ها در فوتبال در هفته‌های اخیر و از آنجا که بیشتر آسیب‌های شایع فوتبال مانند آسیب‌های لیگامانی زانو، همسترینگ و مچ پا دوره بازیابی طولانی مدت از رقابت و تمرین را برای بازیکنان به همراه دارد و از این حیث بازیکنان، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی متضرر خواهند شد. در آخرین جلسه ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال که روز گذشته (سه شنبه ۱۰ تیرماه) برگزار و مقرر شد که پروتکل‌های پیشگیری از آسیب‌های فوتبال جهت کاهش بروز آسیب دیدگی در فوتبال، توسط کمیته پزشکی و ایفمارک (مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران) به زودی تهیه و تنظیم شود و با همکاری کمیته آموزش فدراسیون در اختیار باشگاه‌های کشور قرار بگیرد.

[ad_2]

Source link