پاپ فرانسیس: کشیش جهان

[ad_1]

جهان در حال حاضر شاهد چه مؤمن کاتولیک کشیش روح از آرژانتین به نظر می رسد مانند در فرد از ما زمان پاپ فرانسیس. خود را آرام رزرو عمیق خود را prayerfulness و معنویت او تواضع و خیریه خود را ساده و با صرفه, شیوه زندگی خود اعتقادی ارتدکسی خود را مربوط به علم العبادات احترام و به خصوص شخصی خود معنوی و خود استعداد استثنایی به عنوان یک واعظ و رابط همه مرا به یاد پدر آبل های مقدس آرژانتینی کشیش از من در دوران کودکی و اوایل سال های نوجوانی در بانوی ما از گوادالوپ محله در گوادلوپ, کالیفرنیا. یک معامله خوب از دعا و مطالعه دقیق و مراقبه تحت هدایت روح القدس رفت و به تهیه هر یک از روزانه خود را توده صبح خطابه هایی در کتاب خوانش. با وجود بی ادعا خارجی, پدر, هابیل بود و کاملا متبحر به خوبی versed در دکترین کاتولیک و الهیات و پدران و پزشکان از کلیسا به عنوان به خوبی به عنوان در کتاب مقدس تاریخ و تفسیر. علاوه بر این او در هماهنگی با جایی که پاپ ژان پل دوم و کاردینال رتزینگر منجر شد کلیسا در سپیده دم هزاره سوم. به عنوان به خوبی به عنوان یک انسان از نماز و تحصیلات بالا و پدر آبل یک معلم خوب بود. روزانه خود را به جرم خطابه هایی که اغلب با تمرکز بر سه پایه “عناصر” بودند ساده و مستقیم و در عین حال عمیق و غنی در کلامی بینش – بسیار شبیه به کسانی که از پاپ فرانسیس. آنها همیشه تحویل به آرامی و با دقت به طوری که ما می تواند به درک هر کلمه و ایده او ارائه شد به ما و او را در تماس چشمی مستقیم با هر یک از شنوندگان خود را به عنوان او صحبت کرد فقط به عنوان پاپ فرانسیس می کند. و بهترین از همه این خطابه هایی همیشه از سر خود را و قلب خود را بدون کمک از یک متن آماده – درست مثل دسته جمعی روزانه خطابه هایی از فرانسیس.

پدر آبل خطابه هایی روشن از کتاب مقدس و آنها را به صورت زنده برای ما ساده وضع مردم است. او درست کشیش که تغذیه ما را از لحاظ معنوی با کلام خدا و آیینهای کلیسا کلیسا و کسانی که الهام بخش ما برای زندگی ما ایمان مسیحی خود را به عنوان مثال از یک زندگی مقدس. در حال حاضر پاپ – یکی دیگر از آرژانتینی کاتولیک کشیش روح – در حال انجام همان چیزی که به عنوان چوپان کوچک خود گله در Domus Sanctha Marthae به عنوان اسقف رم به عنوان عالی کشیش کلیسای جهانی است. مانند خود را حامی سنت فرانسیس از آسیسی او یک اصلاح طلب, به نام خدا, به بازسازی خود فاسد کلیسا در یک فاسد و مادی سن رادیکال سکولاریسم. او در انجام این ماموریت از اصلاحات کاملا به سادگی و به طور موثر با شجاعت موعظه و اصیل زندگی کامل حقیقت انجیل عیسی مسیح است. با روشن خود را آموزش و به عنوان مثال شخصی از فروتن خدمات او است بازگشت کلیسا به ریشه های خود ایمان و به ماهیت پیام انجیل.

از اولین کلمات و اعمال را به عنوان جانشین سنت پیتر, این مرد روشن ساخته است که او آمده است برای خدمت به خدمت گرفته شود. با فروتنی با اشاره به خود را به عنوان “اسقف رم” و نه به عنوان “پاپ” او نشان داد که او علاقه مند است با استفاده از قدرت پاپی به کنترل و تسلط بر دیگران برای خود تعریف – به عنوان برخی از مغرور و فاسد pontiffs در تاریخ کلیسا متاسفانه باید انجام شود منجر به بخش schisms و جنگ. بلکه فرانسیس می بیند دفتر خود را به عنوان یک وزارت محبت خدمات به مسیح وفادار که وظیفه به عنوان اسقف رم است که به “ریاست بیش از همه کلیساها در موسسه خیریه” و در نتیجه نگه داشتن آنها را در ایران در یک ایمان واقعی مسیح است. این ساده و فروتن رویکرد به پاپی است که در همراهی با خواسته های پاپ برای اصلاحات و وحدت مسیحی بیان شده توسط خوش شانس جان پل دوم در سال 1995 بخشنامه Ut Unum سن (که همه آنها ممکن است یک). پاپ فرانسیس’ عمیق فروتنی و امور خیریه با داشتن یک قابل ملاحظه ای قوی اثر مثبت بر رهبران کلیساهای ارتدکس که از هم جدا شده اند از صمیمیت و همدلی کامل با رم پس از 1054. پاپ خود افتتاح جرم برای اولین بار در نزدیک به یک هزاره به حضور اسقف قسطنطنیه. که بسیار قابل توجه حرکت بود یک نشانه روشن است که تحت تاثیر فرانسیس, ارتدوکس در حال حاضر آغاز حرکت جدی به سمت کامل مراسم با کلیسای رم. پس از همه, آن را نه چندان اعتقادی اختلافات و تفاوت های فرهنگی که تقسیم شرقی و غربی کلیسا بلکه امپریالیستی سلطه گر نگرش خاص فاسد و تشنه قدرت پاپها در قرون اولیه که منجر به شکاف بزرگ. فقط به عنوان عدم خیریه توسط برخی از پاپ تقسیم کلیساها خیریه فرانسیس کمک به اتحاد دوباره آنها و التیام زخم های قدیمی از بخش.

فروتن مسیحی نگرش و گرم رویکرد شخصی فرانسیس نه تنها رسالت او را به همکار خود را کاتولیک ها و دیگر مسیحیان نیز کشیده شده تحسین و احترام از مردم از حسن نیت در سراسر دنیای سکولار مدرن. دبیر کل سازمان ملل متحد بان کی مون در ستایش او به عنوان “مرد صلح و هدف” و “صدای بی صدایان.” او نامزد شده است “مرد سال” توسط Vanity Fair مجله. “فرانسیس بهترین خبر برای کلیسای کاتولیک در قرن” اعلام خواننده التون جان در مصاحبه اخیر است. “در خود این مرد موفق در آوردن مردم به تعالیم مسیح… غیر کاتولیک ها مثل من ظهور را به پای خود به تحسین فروتنی از هر حرکت خود را… فرانسیس یک معجزه است از تواضع و فروتنی در سن غرور.” و ملحد جورجو Faletti اعتراف کرد که “Jorge Mario Bergoglio به نظر می رسید به من بلافاصله و برقراری ارتباط با یک فرد که صورت خود را که الهام بخش خوبی است که نماینده کاتولیک در جهان باید الهام بخش یک مرد است که این ویژگی به تعمیر با شکل همه رسوایی که به تازگی آسیب دیده تصویر از واتیکان و چه آن را نشان دهنده.”

در او به طور رسمی آمادگی سخنرانی و آدرس و همچنین در extemporaneous روزانه توده خطابه هایی در Domus Sanctha Marthae کلیسای فرانسیس با شجاعت موعظه حقیقت کامل مسیح را در انجیل بدون به حداقل رساندن و یا glossing بیش دشوار است و یا زمینه های بحث برانگیز. در اولین وعظ پاپ داده شده در سیستین او خواست کلیسا به رد عبور: “زمانی که ما سفر بدون صلیب… ما شاگردان از خداوند.” در وعظ خود نصب توده فرانسیس ما یادآور اساسی ما انسان مسئولیت محافظت از تمام خلقت خدا از جمله زندگی انسان و محیط زیست به نفع همه است. در اول آدرس به مقدس دیپلماتیک سپاه او جلب توجه به “فقر معنوی از زمان ما” تجلی آنچه سلف بندیکت شانزدهم استفاده می شود به تماس “‘استبداد نسبیت’,” و اظهار داشت: “فرانسیس آسیسی به ما می گوید ما باید کار برای ایجاد صلح است. اما وجود دارد هیچ صلح واقعی و بدون حقیقت! وجود دارد نمی توان به صلح واقعی اگر هر کس خود را معیار اگر هر کس می تواند همیشه ادعا می کنند به طور انحصاری خود حقوق بدون در همان زمان مراقبت از دیگران از هر کس بر اساس طبیعت متحد که هر انسانی روی این کره زمین است.” در خط با دو پیشینیان پاپ فرانسیس نیز با انتقاد از بی عدالتی ها و رفتارهای غیر انسانی از زمان سیستم اقتصادی جهانی است که اجازه می دهد تا یک چند به سود فوق العاده در هزینه های بسیاری است. او را محکوم کرده است “دیکتاتوری بی نام بیچهره اقتصاد” و با اشاره به اینکه ما کاهش یافته است به “دنیای بی تفاوتی” است که ما را دزدید توانایی همدردی با ما درد و رنج برادران و خواهران در دیگر نقاط جهان. از طریق این و بسیاری دیگر از خطابه هایی, و, آدرس, فرانسیس تکان دادن ما مسیحیان از ما راحت خوشنودی و ما به چالش کشیدن به زندگی انجیل در چنین مجموع رادیکال و معتبر راه است که آن را به طور کامل تغییر زندگی ما و تبدیل جهان مدرن است.

در آخرین و بزرگترین بخشنامه, کاریتاس در Veritate (خیریه در حقیقت) پاپ بندیکت شانزدهم اعلام کرد: “برای دفاع از حقیقت به بیان آن با تواضع و اعتقاد به شهادت به آن در زندگی هستند… سخت و ضروری اشکال خیریه.” به عنوان 265th جانشین سنت پیتر فرانسیس در حال حاضر حمل بر این ضروری ماموریت مسیحی خیریه. با کلمات و مثال او موعظه حقیقت این است که ما حقیقت این است که این قدرت برای نجات بشریت از نابودی خود را. و به آرامی اما مطمئنا او با طراحی مدرن و سکولار جهان به مسیح است. پاپ فرانسیس تبدیل شده است بیش از فقط رهبر کلیسای کاتولیک; او به کشیش جهان است.

[ad_2]