وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آذربایجان‌شرقی

[ad_1]

حمید قاسمی، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای پیشگیری از آتش سوزی و جلوگیری از روشن کردن آتش در عرصه های منابع طبیعی، تفرجگاه ها و کانون های بحران به آتش در سطح منطقه حفاظت شده ارسباران از جمله شهرستان های خداآفرین، ورزقان، اهر و کلیبر ۶۰ بنر هشدار دهنده از سوی این اداره کل نصب شده است.

وی اظهار داشت: این کار با هدف بالا بردن فرهنگ و آگاهی عمومی در حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و پوشش گیاهی و ایجاد حساسیت در بین مردم برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این مناطق است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آموزش عمومی در مقاطع مختلف سنی و شغلی میسر می شود، گفت: آتش سوزی های عمدی و غیرعمدی جنگل ها از چالش های مهم محیط زیست و منابع طبیعی است که می توان با آموزش و آگاهی با شیوه های مختلف از جمله رسانه ای و سمعی و بصری  این چالش را کمتر کرد.
قاسمی، با اشاره به نقش پررنگ رسانه ها در تاثیر گذاری و مدیریت افکار عمومی جامعه ادامه داد: همکاری اصحاب و فعالان رسانه های استان با این اداره کل برای آگاه سازی مردم از اهمیت جنگل ها و مراتع و آگاهی بخشی به آنان نقش بسزایی در کاهش میزان آتش سوزی ها ایفا می کند.

جنگل های ارسباران با ۱۶۴ هکتار وسعت در محدوده کوه های قره داغ و رودخانه ارس قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link