وظیفه مهم انجمن هنرهای نمایشی ارتباط متشکل‌تر میان صف و ستاد است

[ad_1]

مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل و هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی ایران ظهر امروز – چهارشنبه ۲۹ مردادماه – با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد.

انجمن‌های هنرهای نمایشی و سه اصل مهم آن

در ابتدای این مراسم قادر آشنا در صحبت‌های کوتاهی گفت: از دوستانی که در دوره پیشین در انجمن هنرهای نمایشی حضور داشتند سپاسگزارم و ان‌شاالله که بتوانیم در جایی دیگر از حضورشان استفاده کنیم.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سه مسئله مورد توجه در خصوص انجمن هنرهای نمایشی ادامه داد: مسئله نخست ارتباط متشکل‌تر میان صف و ستاد است. مسئله دوم نظارت و انضباط دقیق‌تر در شرایطی که با منابع محدود و خواسته‌های بسیار مواجه‌ایم و نکته سوم انتقال تجربه میان اعضای پیشین و جدید.

زمینه پرداخت بدهی‌های به خانواده تئاتر فراهم می‌شود

ابوالقاسم ایرجی، عضو کمیته حسابرسی و امور مجامع معاونت امور هنری نیز با اشاره به ویژگی‌های جامعه تئاتری کشور گفت:  مد نظر داشتن یک چشم‌انداز و رعایت آیین‌نامه‌ها می‌تواند سرلوحه فعالیت‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران باشد.

امین مویدی، رییس کمیته حسابرسی و امور مجامع معاونت هنری گفت: متاسفانه در پایان هر سال با حجم عظیمی از بدهی و تعهدات در حوزه تئاتر مواجه‌ایم که اگرچه هر بار تسویه اما سال بعد دوباره تکرار می‌شود، امیدواریم زمینه پرداخت به موقع تعهدات در حوزه تئاتر فراهم شود.

تلاش برای خصوصی‌سازی سالن‌ها و ثبت سامانه ثبت گروه‌ها

حسین مسافرآستانه دیگر سخنران این مراسم بود که با اشاره به آن‌چه مویدی گفته بود تصریح کرد: اگر تعهدات اداره‌کل هنرهای نمایشی به موقع پرداخت شود این حجم از بدهی پیش نخواهد آمد. این اداره‌کل ناگزیر از متعهد بودن در برابر هنرمندان است، تعهداتی که متاسفانه در پی عدم تامین اعتبار برهم انباشته می‌شوند. امید ما این است که تعهد همراه با تامین اعتبار باشد تا پرداخت تعهدات به تعویق نیفتد.

حمید نیلی آخرین سخنران مراسم تودیع و معارفه بود که گفت: از اعتماد آقای حسینی و شهرام کرمی برای حضور دو ساله در انجمن هنرهای نمایشی سپاسگزارم. در این دو سال با درخواست و پیگیری شعب انجمن هنرهای نمایشی در استان‌ها دو اتفاق مثبت رخ داد. یکی خصوصی‌سازی سالن‌ها و دیگری برقراری سامانه ثبت گروه‌ها. مورد سوم دادن اختیاراتی به انجمن‌ها در حوزه آموزش بود که امیدوارم محقق شود.

بخش پایانی این مراسم اهدای لوح تقدیر به مدیرعامل پیشین و اعضای هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی و حکم مدیرعامل کنونی و اعضای هیئت‌مدیره فعلی بود که توسط سیدمجتبی حسینی، قادر آشنا، ابوالقاسم ایرجی و حسین مسافرآستانه انجام شد.

اعضای جدید هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی به مدیرعاملی رضا بصیرت شامل حسین مسافرآستانه، حمید قبادی، ارمغان بهداروند و مجید فروغی‌اند و مهدی شریفی و رضا بروزمندشاد به ترتیب در مقام بازرس و خزانه‌دار انجمن قرار دارند.

از جمله حاضران در این مراسم که مدیریت آن بر عهده محسن حسن‌زاده مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی بود می‌توان به سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، امین مویدی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، ابوالقاسم ایرجی عضو کمیته حسابرسی و امور مجامع معاونت امور هنری، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مجید فروغی مدیر روابط‌عمومی معاونت امور هنری، پیمان شریعتی معاون اجرایی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حمید نیلی مدیرعامل سابق انجمن هنرهای نمایشی، رضا بصیرت مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی، ارمغان بهداروند عضو هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی، مهدی شریفی بازرس انجمن هنرهای نمایشی، جواد مستخدمی خزانه‌دار پیشین انجمن هنرهای نمایشی و… اشاره کرد.

[ad_2]

Source link