وزیر یمنی: عربستان با حمله به مراکز اطلاع رسانی یمن به دنبال خفه کردن صدای حق است

[ad_1]

«ضیف الله الشامی» چهارشنبه شب به خبرگزاری رسمی یمن(سب) گفت: اقدام نیروی هوایی ائتلاف سعودی در حمله به زیرساخت‌های وزارتخانه اطلاع رسانی و نهادهای آن، تلاش برای خاموش کردن صدای حق و سرپوش گذاشتن بر جنایات و تخلفات این ائتلاف در حق مردم یمن است.

وی همچنین از اتحادیه‌ رسانه‌های عربی و جهان و نهادهای بین المللی حمایت از خبرنگاران خواست در قبال حملات سازمان‌یافته علیه وزارتخانه و نهادهای اطلاع رسانی یمنی به وظایف خود عمل کنند.

ائتلاف سعودی در ادامه نقض مکرّر آتش‌بس ادعایی خود، روز چهارشنبه نیز مناطق مختلف استان “صعده” در شمال یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن 2 غیر نظامی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

این ائتلاف در روز چهارشنبه نیز طی ۴۴ نوبت، علاوه بر صعده ، مناطق دیگر یمن شامل صنعا، مأرب، البیضاء، الجوف و حجه را بمباران کرد.

“محمد عبدالسلام” سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز چهارشنبه شب با هشدار به ائتلاف متجاوز سعودی تهدید کرد که این نیروهای یمنی به عملیات انتقام جویانه در پاسخ به تشدید حملات هوایی ائتلاف دست خواهند زد و ریاض پاسخ فوری آنها را خواهد دید.

ائتلاف سعودی ۵ اردیبهشت ۹۹ پس از دو هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی خود اعلام کرد که این آتش‌بس تمدید شده است.

با اعلام این آتش‌بس بسیاری از مقام‌های یمنی نسبت به نیت عربستان در این خصوص ابراز تردید کرده‌ و معتقد بودند این تاکتیک جدید است تا ائتلاف بتواند از آن برای تجدید قوا و جبران خسارت‌های اخیر خود استفاده کند.

[ad_2]

Source link