ورود هزار و ۷۵۶ معلم از دانشگاه فرهنگیان به مدارس خراسان رضوی

[ad_1]

قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد فارغ‌التحصیل و نیروی متخصص دانشگاه فرهنگیان بخش زیادی از مشکل کمبود نیروی انسانی در استان را برطرف می‌کند.

وی ادامه داد:طبق بررسی‌های انجام شده آموزش و پرورش خراسان رضوی در سال تحصیلی جدید با کمبود حدود ١٩ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده رو به روست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: به منظور مدیریت و ساماندهی نیروی انسانی پنج هزار و ٣٠٠ نفر از طریق خرید خدمات آموزشی، سه هزار و ۶٠٠ نفر از طریق نیروهای حق التدریس آزاد، حدود ۶٠٠ نفر سرباز معلم و طلبه وظیفه و بقیه با اختصاص ساعات حق التدریس به نیروهای شاغل و بازنشسته به کار گرفته خواهند شد.

خدابنده افزود: مجوز ما برای به کارگیری نیروهای ماده ۲۸ در سال ۱۳۹۷ ، ۴۶۰ نفر بود که در سال گذشته به ۹۶۰ نفر رسید و امسال نیز این رقم به دو هزار و ۶٠٠ نفر خواهد رسید و این تعداد از طریق آزمون استخدامی که احتمالا شهریور ماه برگزار می‌شود جذب آموزش و پرورش استان خواهند شد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ از روز ۱۵ شهریور ماه جاری در سراسر کشور آغاز می‌شود.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که ۹ درصد از جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می دهند.

[ad_2]

Source link