وداع رئال و یوونتوس از لیگ قهرمانان؛ سیتی و لیون صعود کردند

[ad_1]

جمعه شب ۲ دیدار معوقه از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد که طی آن تیم‌های منچسترسیتی و لیون جواز حضور در مرحله بعدی را کسب کردند.

فاجعه‌ای به نام «واران»

در ورزشگاه «اتحاد» تیم منچسترسیتی از تیم پرافتخار رئال مادرید پذیرایی کرد و به برتری دو بر یک رسید تا در مجموع با پیروزی چهار بر دو راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

سیتی که بازی رفت را در سانتیاگوبرنابئو با برتری دو بر یک به اتمام رسانده بود، با آرامش کار را آغاز کرد.

در دقیقه نهم، تعلل و اشتباه «رافائل واران» موجب شد تا «گابریل ژسوس» توپ را از این مدافع فرانسوی ربوده و «رحیم استرلینگ» را صاحب موقعیت کرد تا استرلینگ گل نخست بازی را ثبت کند.

در دقیقه ۲۶، «رودریگو» با ارسالی زیبا، توپ را به «کریم بنزما» رساند تا او با ضربه سر کار را به تساوی کشانده و امید را به اردوی رئال بازگرداند.

در نیمه دوم و درحالی‌که رئال نیاز به گل داشت، این تیم منچسترسیتی بود که بر روند بازی تسلط داشت و فرصت‌های زیادی ایجاد کرد.

در دقیقه ۶۸ بازهم اشتباه وحشتناک واران موجب شد تا میزبان این مرتبه با ضربه ژسوس به گل رسیده و کار کهکشانی‌ها را تمام کند.

با این اوصاف غیبت «سرخیو راموس» مدافع و کاپیتان رئال که به دلیل محرومیت این بازی را از دست داده بود، بیش از همیشه به چشم آمد.

در نهایت این بازی تماشایی که نبرد اندیشه‌های «پپ گواردیولا» و «زین‌الدین زیدان»، ۲ مربی بزرگ دنیای فوتبال بود با برتری گواردیولا همراه شد.

یک «رونالدو» برای صعود کافی نبود

در دیگر دیدار، یوونتوس ایتالیا در حالی از لیون فرانسه میزبانی کرد که بازی رفت با برتری یک بر صفر لیون به اتمام رسیده بود.

یووه بازی برگشت را دو بر یک برنده شد تا در مجموع کار به تساوی دو بر دو بکشد، اما لیون با قانون گل‌زده در خانه حریف صعود کرد و بانوی پیر تورین همچنان در حسرت موفقیت در لیگ قهرمانان باقی ماند.

در دقیقه ۱۲ و برخلاف روند بازی تیم لیون صاحب پنالتی شد تا «ممفیس دپای» گلزنی کند.

در ادامه بازیکنان میزبان که فاصله‌ای با وداع از لیگ قهرمانان نداشتند برای جبران مافات حملات خود را آغاز کردند.

در دقیقه ۴۳ نوبت به یووه رسید تا به پنالتی برسد تا «کریستیانو رونالدو» گل تساوی را به ارمغان بیاورد.

نیمه دوم با حملات گسترده یوونتوس همراه شد و در دقیقه ۶۰ «رونالدو» با شوتی مهار نشدنی گل دوم خود و تیمش را درون دروازه حریف جای داد.

در ادامه حملات یووه گل دیگری در برنداشت و لیون با خوش اقبالی به مرحله بعدی رسید.

شنبه شب نیز بارسلونای اسپانیا در حالی میزبان ناپولی ایتالیا است که بازی رفت با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

بایرن مونیخ آلمان هم از چلسی انگلیس پذیرایی می‌کند. بازی رفت با برتری سه بر صفر بایرن همراه شد.

[ad_2]

Source link