واحد تولیدی آلاینده محیط زیست در شهرضا پلمب شد

[ad_1]

باقر یعقوبی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهرضا  روز پنجشنبه با تاکید بر رعایت الزامات زیست‌محیطی توسط واحدهای تولیدی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از فعالیت یک شرکت شیمیایی در شهرک صنعتی رازی این شهرستان که پس از چندین مرحله اخطار زیست محیطی و پیگیری قضایی هیچ اقدامی برای رفع آلودگی خود نکرده بود جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: این واحد متخلف همچنان به فعالیت همراه با آلایندگی و تخلیه غیر مجاز پسمانده ویژه در مکان‌های غیر مجاز اقدام می‌کرد که با درخواست این اداره و حکم دادستان شهرضا پلمب شد.

وی تصریح کرد: بر اساس استانداردهای محیط زیست در سه بخش آب، خاک و هوا، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند و در صورت تداوم آلایندگی، واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمب می‌شود.

طبق مقررات در انتخاب محل دفع پسماندها  باید کلیه معیارهای زیست ‌محیطی، زمین ‌شناسی، هیدرولوژی، هیدروژئولوژی، توپوگرافی، فیزیوگرافی، اقلیمی، خاک شناسی، مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان، حریم خطوط انتقال مواد نفتی، آب و نیرو، راه‌های دسترسی، مناطق جمعیتی و سایر معیارهای ضوابط زیست محیطی محل‌های دفع پسماند در نظر گرفته شود.

طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر در ۷۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
 

[ad_2]

Source link