هوای مازندران هفته پیش رو افزایش می‌یابد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا ، برخلاف سال گذشته که مازندرانی ها دومین ماه تابستان را بسیار گرم و شرجی تجربه کردند، امسال هوای مردادی در نیمه نخست عمدتا ابری ، معتدل و مرطوب و حتی در برخی روزها بارانی و خنک بوده است.

البته شاید این هوا برای مردم مازندران مسافران شرایط مطلوب وهوایی دلچسب آن هم در شرایط کرونایی باشد، اما برای کشاورزان که اکنون زمان پیک برداشت شالی(برنج) است شاید آنقدر هم مطلوب به نظر نرسد. آسمان مازندران از چهارشنبه رو به خنک شدن و البته مرطوب‌تر شدن رفت و امروز جمعه مردم مازندران نسبت به اواسط هفته کاهش حدود چهار تا هشت درجه ای دما را در گرم ترین ماه سال تجربه کردند. امروز همچنین بارانی‌ترین روز استان در مرداد ماه امسال بود به طوری که شدت باران در برخی شهرهای مرکزی همچون چمستان ، آمل ، بابل و قائمشهر منجر به اخلال در رفت آمد عادی مردم شد. 

با این حال طبق پیش‌بینی هواشناسی مازندران از فردا شنبه شرایط جوی استان رفته رفته از حالت ناپایداری خارج شده و مردم استان شاهد افزایش نسبی دما خواهند بود. 

دمای هوای مازندران که امروز در گرم ترین ساعت به حداکثر ۲۸ درجه سانتی گراد رسیده بود از روز فردا افزایش حدود سه درجه ای و تا اواسط هفته ۶ درجه ای خواهد داشت. 

هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که روند افزایشی دما تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت و در این روز دمای هوا در مناطق شرقی به حدود ۳۴ تا ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

البته بر اساس گزارش هواشناسی مازندران در روزهای شنبه و یکشنبه در برخی مناطق استان به صورت مقطعی پدیده افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود. 

در حال حاضر گلوگاه با ۲۷ درجه درجه سانتیگراد گرم ترین و سیاه بیشه با ۱۲ درجه خنک ترین مناطق استان هستند. 

[ad_2]

Source link