هوای تهران برای هفتمین روز متوالی سالم است

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز نیز بر روی شاخص ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۲، ازن با شاخص ۴۱، دی‌اکسید نیتروژن با شاخص ۷۱ و منواکسید کربن با شاخص ۳۱ بوده است.

بر این اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۵۳، سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۵۷ و ژئوفیزیک در منطقه ۶ با شاخص ۵۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۹ شاخص ۱۲۳، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۰۳ و پاسداران در منطقه ۳ شاخص ۱۰۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۱۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

[ad_2]

Source link