هلال احمر اصفهان۳۲ هزار عملیات امدادی انجام داد

[ad_1]

علی محمد هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این عملیات که افزون بر ۹۵ هزار نیروی امدادی و عملیاتی حضور داشتند به امدادرسانی و ارائه خدمات مختلف به بیش از یک میلیون و ۵۴۲ هزار نفر از هموطنان و هم استانی‌ها منجر شد.

وی اضافه کرد: آتش سوزی جنگل و مرتع، برف و کولاک، حوادث جاده‌ای و ریلی، صنعتی و کارگاهی و شهری، خدمات حضوری و مناسبتی، سوانح ساحلی، رانش زمین، رعد و برق، ریزش آوار، زلزله، سیل و آبگرفتگی، توفان، کوهستان و هوایی سوانحی بوده است که امدادگران هلال احمر در آن به انجام عملیات و ارائه خدمات پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان مجموع کل آسیب دیدگان بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار و نجات یافتگان را ۲۶ هزار و ۴۲۰ نفر اعلام کرد و گفت: افزون بر ۱۹ هزار نفر انتقالی به مراکز درمانی و پزشکی و هفت هزار و ۳۰۰ مداوای سرپایی در این مدت به ثبت رسید.

هاشمی با بیان اینکه اسکان حادثه دیدگان از جمله دیگر خدماتی است که سازمان به مردم ارائه می‌کند، ادامه داد: در هفت سال اخیر بیش از ۲۳ هزار و ۱۰۰ نفر از هموطنان در مراکز این نهاد اسکان داده شدند.

وی با اشاره به اینکه به فراخور و گستردگی هر حادثه‌ای از وسایل و تجهیزات مخصوص و مناسب آن استفاده می‌شود اظهارداشت: در عملیات یاد شده اعزام بیش از ۲۴ هزار و ۴۰۰ آمبولانس و ۶۰ سورتی پرواز صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان میانگین زمان حضور در صحنه نیروهای امدادی این نهاد در حوادث جاده‌ای را ۹ دقیقه و ۵۰ ثانیه اعلام کرد.

به گفته هاشمی، میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده ای از آغاز تا پایان عملیات ۹۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان فعالیت در زمینه پیشگیری از همه گیری بیماری کووید-19 را از جمله دیگر کارهایی برشمرد که از زمان شیوع ویروس بطور جدی در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار می‌رود، بطور کلی ۴۳ بلای طبیعی و انسان‌ساز در جهان شناخته شده که ۳۵ مورد آن در ایران رخ می‌دهد.

بیش از چهار هزار امدادگر و نجاتگر، عضو جمعیت هلال احمر استان اصفهان هستند.

این اصفهان حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهرستان و ۱۰۵ شهر ساکنند.

[ad_2]

Source link