هلال‌احمر خراسان شمالی پنج نفر را از سیل نجات داد

[ad_1]

ابوالفضل محبان عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حادثه گرفتار شدن این وانت بار در سیلاب، عصر امروز در روستای «شیخ» در بخش حصار گرمخان بجنورد گزارش شد که در جریان آن پنج نفر گرفتار آمده بودند و راننده، قبل از واژگونی خودرو در سیل، از آن خارج شده و یک سرنشین مرد هم از داخل خودرو، رهاسازی شد که پس از اقدامات اولیه توسط تیم واکنش سریع، تحویل آمبولانس اورژانس  به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: سه سرنشین دیگر شامل ۲ کودک و یک پیرزن در پایین دست رودخانه توسط اهالی روستای قلعه مرز کمک رسانی شده و نجات یافتند.

وی افزود: حادثه دیدگان تا زمان رسیدن نیروهای امدادی، در یکی از منازل اهالی، اسکان داده شدند که پس رسیدن تیم های امدادی و تایید هویت توسط بستگان تحویل اورژانس شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: در این عملیات، چهار تیم با با چهار نفر امدادگر و ۶ نجاتگر با استفاده از ۲ دستگاه خودرو کمکدار و ۲ دستگاه خودرو آمبولانس به حادثه دیدگان امداد رساندند.

ورود یک جبهه بارشی به خراسان شمالی از روز سه شنبه موجب بارندگی و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط این استان از جمله شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و شیروان شده و راه برخی از روستاهای این مناطق را برای ساعاتی قطع کرد.

اداره‌کل هواشناسی خراسان شمالی تا پایان هفته برای نقاط مختلف این استان، بارش باران و وقوع سیلاب و رواناب پیش بینی کرده است.  

[ad_2]

Source link