نیکیتا Khruschev

[ad_1]

خروشچف به دنيا آمد و در پانزده مارس در Kalinovka, سال 1894 کمی روسیه ایجاد کرد نزدیک به مرز اوکراین. در سن چهارده او منتقل شده و با خانواده اش در اوکراین معدن شهر Yuzovka دقیقا همان جایی که او apprenticed به عنوان یک metalworker و همچنین انجام کارهای عجیب و غریب دیگر. با وجود تربیت دینی خروشچف پیوست کمونیست بلشویک در سال 1918 فقط یک سال بعد از آنها می خواهم قدرت را در انقلاب روسیه. در نتیجه روسیه و جنگ داخلی خروشچف اولین همسر با آنها دو فرزند آنها بود از بیماری تیفوس درگذشت. او پس از ازدواج مجدد نیز هست و تا به حال 4 بیشتر کودکان و نوجوانان.

در سال 1929 خروشچف انتقال به مسکو هر کجا که او به طور مداوم افزایش از طریق صفوف حزب کمونیست. در نهایت دایره درونی وارد شد او را دیکتاتور شوروی جوزف استالین که در آن لحظه خاص به حال تثبیت کنترل خود بر کشور و نهاد خونین پاکسازی درک مخالفان. میلیون ها نفر از مردمی کشته شدند و یا شاید زندانی در اردوگاه های کار اجباری گولاگ و همچنین به عنوان بسیاری از میلیون ها نفر بیشتر کشته در قحطی ناشی از اشتراکی کردن اجباری کشاورزی.

در طول جنگ جهانی دوم خروشچف بسیج سربازان به نبرد با آلمان نازی در اوکراین و در استالینگراد. پس از جنگ او کمک به بازسازی روستا را ویران کرد در حالی که در همان زمان خفقان ملی اوکراین مخالفت. زمان استالین درگذشت در مارس سال 1953 خروشچف قرار داده بود خود را به عنوان به احتمال زیاد جانشین. 6 هفته بعد او رهبر حزب کمونیست و احتمالا قوی ترین افراد در اتحاد جماهیر شوروی.

در آغاز خروشچف و دیگر مقامات عالی رتبه حکومت از طریق یک نوع جمعی رهبری است. اما در سال 1955 به فردی گری برتر Georgi Malenkov برگزار شد توسط او و به جای او با یک متحد نیکولای Bulganin. خروشچف خنثی یک Malenkov رهبری کودتا در ماه ژوئن سال 1957 و جمع آوری بیش از نخست وزیری زیر مارس.

زمانی که وفادار استالین خروشچف به تمدید سخنرانی در ماه فوریه سال 1956 که انتقاد استالین برای دستگیری و اخراج مخالفان برای بالا بردن خود را در بالای جمع آوری و برای بی کفایت زمان جنگ رهبری در میان اقلام مختلف. این خاص پژمرده البته ناتمام کیفرخواست از استالین بود ادعا کرد که محرمانه بماند. که ماه ژوئن با اینحال وزارت امور خارجه ایالات متحده تا به حال چاپ متن کامل. ابتدا در سال 1957 برخی از جزئی تلاش برای بازسازی تصویر استالین ساخته شده بود توسط خروشچف. اما او روشن البته دوباره در سال 1961 هنگامی که شهر استالینگراد بود تغییر نام داد و استالین باقی مانده گرفته اند از از آرامگاه لنین در میدان سرخ مسکو برگزار شد.

جسارت توسط خروشچف به اصطلاح “راز سخنرانی” معترضان در زمان بر روی جاده در اتحاد جماهیر شوروی ماهواره از مجارستان و لهستان. لهستانی شورش حل شد نسبتا مسالمت آمیز چه شورش مجارستان شد و با خشونت پیشتر با مخازن و سربازان است. در مجموع حداقل 2500 مجار به قتل رسیده بودند در اواخر سال 1956 و نیز aproximatelly 13,000 زخمی شدند. بسیاری از فرار به سمت غرب و دیگران دستگیر شده اند و یا شاید تبعید کردند.

در خانواده مقابل خروشچف کار می کرد – هرگز با موفقیت به افزایش تولید محصولات کشاورزی و بالا بردن استانداردهای زندگی. او همچنین کاهش انرژی از اتحاد جماهیر شوروی مخوف پلیس مخفی منتشر شد بسیاری از زندانیان سیاسی آرام هنری سانسور آغاز شده است تا بسیار بیشتر از کشور به مهمانان بین المللی به عنوان به خوبی به عنوان آغاز عصر فضا در سال 1957 با پرتاب ماهواره اسپوتنیک. 2 سال بعد اتحاد جماهیر شوروی موشک فرود در ماه و همچنین در سال 1961 شوروی فضانورد Yuri A. Gagarin شد اولین مرد در فضا است.

یک رابطه پیچیده با غرب بود که تا به حال توسط خروشچف. یک ملتهب معتقد به کمونیسم با این حال او ترجیح آرام همزیستی با کشورهای سرمایه داری. بر خلاف استالین او در واقع رفته به ایالات متحده است. روابط بین 2 ابرقدرت رو به وخامت گذاشته و تا حدودی در سال 1960 زمانی که شوروی به ضرب گلوله یک آمریکایی U 2 هواپیمای جاسوسی عمیق در داخل خاک آنان است. سال بعد خروشچف تایید ساخت دیوار برلین قادر به جلوگیری از آلمان شرقی از فرار سرمایه داری غرب آلمان است.

جنگ سرد و تنش به یک نقطه بالا در اکتبر سال 1962 زمانی که ایالات متحده در بر داشت اتحاد جماهیر شوروی موشک های هسته ای مستقر در کوبا. اگر چه بعد از 13 روز بن بست خروشچف توافق برای از بین بردن سلاح های این سیاره به نظر می رسید در آستانه هسته ای ایران جنگ است. در بازگشت رئیس جمهور آمریکا جان اف کندی که یک فصل زودتر به حال مجاز ناموفق خلیج خوک ها حمله عموم راضی به حمله به کوبا. کندی علاوه بر این بخش خصوصی توافق برای خروج آمریکا سلاح های هسته ای از ترکیه. در ماه ژوئیه سال 1963 بخشی از آزمایش هسته ای ممنوع شد, مذاکره با ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و همچنین اتحاد جماهیر شوروی.

در میان بیشترین خار در خروشچف لبه همکار کمونیست مائو تسه تونگ رهبر چین است. اطراف شروع سال 1960 2 طرف درگیر در به طور فزاینده ای کینه جو نبرد از شرایط با خروشچف برچسب مائو یک “چپ بازنگری” که موفق به درک جنگ های مدرن. چینی, در ضمن, انتقاد خروشچف به عنوان یک “مزمور آواز دلقک” که دست کم گرفت پویایی غربی امپریالیسم.

برخورد با چین و همچنین کمبود مواد غذایی در اتحاد جماهیر شوروی فرسایش خروشچف اعتبار در چشم های مختلف دیگر عالی رتبه مقامات شوروی که قبلا ناراحت شده و هر آنچه که آنها به عنوان تماشا نامنظم خود تمایل به تضعیف اقتدار آنان است. در اکتبر 1964 خروشچف بود به نام بازگشت دوباره از تعطیلات در Pitsunda گرجستان و همچنین به عنوان ساخته شده برای استعفا به عنوان نخست وزیر و رهبر حزب کمونیست. خروشچف نوشت خاطرات خود و در سکوت زندگی می کردند بقیه روز خود را قبل از مرگ از یک حمله قلبی در ماه سپتامبر سال 1971. با این وجود روح خود را اصلاح می کردند در طول دوران پروستریکا از 1980s.

[ad_2]