نیمی از تیم‌های لیگ برتر در خطر سقوط

[ad_1]

هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر امشب(شنبه) با دیدار ۲ تیم پرسپولیس و فولاد به اتمام می‌رسد اما کار تیم‌های پایین‌جدولی در این هفته به اتمام رسید. پنج هفته تا پایان مسابقات باقی مانده و هیجان زیادی در پایین جدول وجود دارد. در این پنج هفته هشت تیم خطر سقوط را حس می‌کنند و باید دید در نهایت کدام ۲تیم به لیگ یک سقوط خواهند کرد.

در حال حاضر تیم شاهین شهرداری بوشهر کمترین شانس را برای بقا دارد. این تیم با ۱۷ امتیاز قعرنشین است و با نزدیک‌ترین تیم پنج امتیاز فاصله دارد. شاهین باید در پنج بازی باقی‌مانده به مصاف تیم‌های سایپا، پارس، تراکتور، صنعت نفت و استقلال برود که ۲ تای اول ۶ امتیازی محسوب می‌شود.

گل‌گهر و پیکان با ۲۲ امتیاز در رده‌های پانزدهم و چهاردهم هستند. تیم سیرجانی دوباره مجید جلالی را روی نیمکت خود دارد و پیکان هم با عبدالله ویسی اوج گرفته است. تیم سیرجانی باید به مصاف تیم‌های ماشین‌سازی، فولاد، نفت، پرسپولیس و ذوب‌آهن برود که ۲ مسابقه ۶ امتیازی است. در سوی دیگر ماجرا پیکان در پنج بازی باقی‌مانده‌اش می‌بایست به ترتیب رو در روی تیم‌های پارس، تراکتور، صنعت نفت، استقلال و سپاهان قرار بگیرد. تیم تهرانی فقط یک مسابقه ۶ امتیازی دارد و الباقی بازی‌هایش مقابل تیم‌های نیمه بالایی است که سختی خاص خودشان را دارند.

تیم سایپا با هدایت ابراهیم صادقی ۲۳ امتیازی است و در رده سیزدهم جای گرفته است. نارنجی‌پوشان در چهار بازی اخیر خود به چهار تساوی دست پیدا کرده‌اند و در مصاف‌های پیش رو مقابل شاهین، ماشین‌سازی، فولاد، نفت و پرسپولیس قرار می‌گیرند. ۲ بازی نخست در این مسیر برای خودروسازان بسیار حیاتی است و در سه مسابقه بعدی احتمالا فقط جدال با فولاد بسیار سخت باشد چرا که نفت مسجدسلیمان وضعیت متعادلی در جدول دارد و پرسپولیس نیز تا آن زمان تکلیفش مشخص شده است.

پارس جنوبی جم یکی از ۲ تیم نیمه پایین است که یک بازی کمتر نسبت به الباقی تیم‌ها دارد. آنها با سرمربی جدید خود در این هفته به برتری رسیدند با ۲۴ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفته‌اند. پارس به جز بازی با استقلال که عقب افتاده است در پنج بازی دیگر رقبایی چون پیکان، شاهین، ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان دارد. به جز بازی آخر بقیه بازی‌ها سخت است و سه جدال نخست هرکدام حکم یک فینال را دارد.

ذوب‌آهن بعد از شکست عجیب مقابل ماشین‌سازی دوباره در منطقه خطر قرار گرفت. اگر این تیم در آن دیدار ۶ امتیازی به برتری می‌رسید می‌توانست با خیال راحت‌تری به ادامه لیگ فکر کند اما حالا وضعیت فرق کرده است. رقبای شاگردان لوکا بوناچیچ در پنج دیدار مانده بدین ترتیب هستند: فولاد، نفت، پرسولیس، نساجی و گل‌گهر. فقط یکی از رقبای پایین‌تر از این تیم قرار دارد و آن هم نماینده سیرجان است. شاید در هفته پایانی همه چیز مشخص شده باشد و این دیدار هم اهمیت خود را از دست داده باشد.

ماشین‌سازی با ۲۷ امتیاز در رده دهم قرار دارد و نساجی با یک امتیاز بیشتر تیم نهم جدول است. احتمال سقوط این ۲ تیم بسیار کم است اما فوتبال ایران نشان داده که فاصله پنج و ۶ امتیازی نیز ممکن است در پنج هفته از بین برود و همه چیز تغییر کند.  ماشین‌سازی با هومن افاضلی در هفته‌های باقی‌مانده باید به دیدار گل‌گهر، سایپا، پارس جنوبی، تراکتور و صنعت نفت برود. سه دیدار با سه تیم قعرنشین و ۲ مسابقه با تیم‌هایی که به ترتیب شانس سهمیه دارند و وضعیت متعادلی در جدول دارند.

نساجی اما با محمود فکری در چهار هفته اخیر شکستی نداشته و وضعیت ایده‌آلی دارد. آنها نیز  با احتساب دیدار عقب افتاده برابر فولاد در ادامه فصل باید به مصاف استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن و شهرخودرو بروند. نساجی بیشتر از آنکه روی سقوط تاثیرگذار باشد می‌تواند در مسیر سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نقش موثری ایفا کند. باید دید آنها در این بازی‌های سخت چه نتایجی را کسب می‌کنند. امتیاز گرفتن از تیم‌های بالانشین سخت است و شاید همین مساله باعث شود تا نساجی مجددا به پایین جدول سر بخورد.

حال باید دید در این پنج هفته به علاوه ۲ بازی باقی‌مانده برای نیم پایین جدول چه نتایجی رقم می‌خورد و کدام ۲ تیم به لیگ یک سقوط خواهند کرد.

وضعیت هشت تیم نیمه دوم جدول لیگ برتر تا پایان هفته بیست و پنجم(پارس و نساجی یک بازی کمتر دارند)

[ad_2]

Source link