نگرانی جامعه سیاه پوستان آمریکا از تبرئه قاتل جورج فلوید

[ad_1]

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، “درک شووین” پلیس و عامل قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی قرار است امروز جمعه (به وقت محلی) برای اولین بار در دادگاه برای رسیدگی به پرونده قتل وی حضور یابد. 
این در حالی است که انتظار می رود وکلای وی در جلسات دادگاه برای تبرئه کردن موکل خود استدلال کنند که فلوید در زمان دستگیری و قبل از کشته شدن مواد مخدر مصرف کرده و به دلیل مصرف بیش از حد فنتانیل جان خود را از دست داده است. 
در کنار شووین قاتل فلوید، سه افسر دیگر شهر مینیا پولیس نیز قرار است در دادگاه حضور یابند تا به پرونده اتهامات کمک به قتل درجه دوم آنان نیز رسیدگی شود. 
دادستانهای آمریکا در تلاش هستند تا برگزاری دادگاه چهار متهم قتل فلوید را در یک زمان برگزار کنند اما وکلای متهمین اصرار دارند که جلسات دادگاه هر یک از متهمین به صورت جداگانه انجام شود. 
وکلای متهمین همچنین درخواست تغییر محل برگزاری جلسات دادگاه را ارائه کرده اند. 
به دنبال قتل بی رحمانه فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس موجی از اعتراضات مردمی به بی عدالتی در کشور و مخالفت با رفتارهای خشونت آمیز در سراسر آمریکا به راه افتاده و با گذشت بیش از سه ماه از این حادثه همچنان برخی از شهرهای از جمله پورتلند شاهد اعتراضات ضد نژادپرستانه است. 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با معترضان بیش از صد مامور فدرال را برای سرکوب اعتراضات به پورتلند فرستاد و این اقدام وی به اعتراضات دامن زده است.
شهردار پورتلند هفته گذشته در یک کنفرانس خبری خطاب به ترامپ گفت: این شما بودید که برتری‌جویان سفیدپوست را «آدمهای خوب» خواندید، شما بیش از هر چهره (سیاسی) دیگری در عصر حاضر باعث اختلاف در آمریکا شده‌اید، و حال شما از من می‌خواهید که خشونتی که شما مسبب آن هستید را متوقف کنم.
 

[ad_2]

Source link