نمایندگان فعلی و منتخب یزد، همراهی نظام بانکی با اقشار محروم را خواستار شدند

[ad_1]

در این نامه که شامگاه دوشنبه نسخه‌ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: شرایط حادی که اخیرا با توجه به گسترش ویروس کرونا گریبانگیر کشورمان شد، باعث شده تا محدودیت‌های اقتصادی و معیشتی شدیدی بر اکثر هموطنانمان تحمیل شود که از جمله می‌توان به دستور تعطیلی بیشتر واحدهای صنفی و تولیدی اشاره نمود.

با عنایت به این قاعده مبنایی که ملازم با هر تکلیفی، حقی تعریف می‌شود به نظر می‌رسد دولت در قبال تکالیف یادشده بایستی حقوقی برای این دسته از هموطنان تعریف کند و الا در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی کنونی صرفا به تبعیض و بی‌عدالتی دامن زده شده و ماحصل چنین سیاستی جز گسترش فقر و نارضایتی نیست.

یکی ازسیاست‌های مؤثر  در این راستا همراهی حداکثری نظام بانکی کشور با صاحبان مشاغل،کارآفرینان و شهروندان خصوصا اقشار ضعیف جامعه از طریق دستور به کلیه بانک‌ها درخصوص استمهال در بازپرداخت اقساط تسهیلات، بدون محاسبه جریمه تاخیر تادیه و سود مازاد، در بازه زمانی وسیع‌تر و نیز کاهش سود بانکی این تسهیلات و همچنین عدم لحاظ اثرات سوء بانکی و قضایی ناشی از صدور چک برگشتی در دریافت خدمات است.

متاسفانه مشاهدات حاکی از آن است که برخی از این سیاست‌ها به دلیل عدم ابلاغ مقررات مربوطه از سوی مراجع ذی‌ربط اساسا اجرا نمی‌شود و در برخی دیگر از آنها نوعی آشفتگی در اجرا در بانک‌های مختلف از جمله در استان یزد- به چشم می‌خورد و این مساله موجبات نگرانی و نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

با تدبیری که از جنابعالی سراغ داریم امیدواریم برای مقابله با این نابسامانی‌ها موارد مطروحه در این نامه هرچه زودتر پیگیری و در کلیه شعب بانکی کشور بصورت منسجم و یکپارچه عملیاتی شود.

این نامه به امضای سید ابوالفضل موسوی نماینده مردم یزد و اشکذر، محمدرضا صباغیان نماینده شهرستان‌های مهریز، ابرکوه، بافق بهاباد و خاتم، کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده تفت و میبد، محمدرضا دشتی اردکانی نماینده منتخب اردکان ، محمدصالح جوکار نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر و سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده منتخب مردم شهرستانهای تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی رسیده است .

[ad_2]

Source link