نماینده مردم ساوه و زرندیه: فرهنگ باید مهمترین دغدغه مسئولان باشد

[ad_1]

حجت الاسلام «محمد سبزی» روز شنبه در دیدار با مدیران و فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان زرندیه که در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط امروز کشور، مقوله فرهنگ باید در صدر همه فعالیتهای اجتماعی قرار گیرد.
وی افزود: متاسفانه در حال حاضر فرهنگ اولویت کشور نیست و این مساله بسیار خطرناک است این در حالیست که پیام و شعار همه پیامبران الهی زمینه فرهنگی داشته که نشان از اهمیت بالای این مقوله دارد.

نماینده مردم شهرستانهای زرندیه و ساوه در مجلس شورای اسلامی هدف گذاری، اولویت بندی، ارزیابی و ارائه گزارش به مردم را مواردی دانست که می تواند مدیران کانونهای فرهنگی مساجد را در پیشبرد اهداف فرهنگی هنری مساجد یاری نماید.

سبزی گفت: دیدگاه همه مدیران فرهنگی کشور می بایست اعتقادی باشد و از سیاسی کاری بپرهیزند تا سطح بهره وری در جامعه بالا برود.
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه نیز در این جلسه، گفت: تعداد ۱۳۰ باب مسجد در شهرستان وجود دارد که ۴۰ باب آن در حال حاضر فعال بوده و در آنها روحانی مستقر است.

به گفته «احمد جوانمرد» ۲۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان زرندیه فعالیت می کنند که دستاوردهای فرهنگی و هنری زیادی را به همراه داشته اند.

وی سامامدهی فضای مجازی را یکی از مهمترین نیازهای فرهنگی جامعه دانست و از نماینده مردم این شهرستان در خانه ملت درخواست کرد که نسبت به پیگیری این موضوع و همچنین پروژه تکمیل و تجهیز سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی مامونیه توجه ویژه ای داشته باشد.
حجت الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه رسیدگی به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی نیز در این جلسه ضمن اشاره به تغییر شیوه عملکرد ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری کشور، گفت: ثبت فعالیت ها و مشخصات مدیران و اعضای کانونها در سامانه اینترنتی ضروری دانست.

وی ظرفیت موجود در کانونهای فرهنگی هنری مساجد را موثر ارزیابی کرد و افزود: با حمایت از این مراکز می توان آثار فرهنگی قابل توجهی را در سطح جامعه برجا گذاشت.

شهرستان زرندیه با ۷۰ هزار نفر جمعیت از قطب های صنعتی و کشاورزی استان مرکزی محسوب می شود.

[ad_2]

Source link